13:18 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
72 0 0

Pühapäeval, 3. novembril suundusid Kuperjanovi pataljoni allohvitserid Leetu, et võtta osa rahvusvahelistest õppustest "Raudne Hunt II". Eesti väed osalevad manöövritel koos Leedu, USA, Suurbritannia ja Saksamaa sõjaväega.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Rahvusvahelised õppused Raudne Hunt II toimuvad kahe nädala jooksul Leedu idapiiri lähedal Pabradas.

USA õhujõudude strateegiline pommituslennuk B-52
© REUTERS / U.S. Air Force/Tech. Sgt. Terrica Y. Jones

Leedu jalaväepataljoni integreeritava Kuperjanovi jalaväepataljoni nooremallohvitseride kursuse peaaegu 140 kadetti sõitis Leetu, teatas Eesti kaitseväe peastaap.

Kokku võtab manöövritest osa ligi 4000 sõjaväelast Leedust, USA-st, Suurbritanniast, Saksamaalt, Eestist ja teistest riikidest.

"Kuperjanovi pataljoni ajateenijate jaoks on "Raudse Hundi" suurim väärtus selles, et neil tekib võimalus viia läbi treeninglahinguid koos Leedu, Saksamaa, Suurbritannia ja teiste riikide liitlastega."

Tema sõnul täidavad õppused nooremallohvitseride kursuse eesmärke ning võimaldavad kursantidel erinevates lahinguoludes treenida, sealhulgas ka välitingimustes, testida oma oskusi erinevat tüüpi relvade käsitlemisel, kinnistada kursuse jooksul omandatud oskusi.

Kuperjanovi pataljon osaleb õppusel "Raudne hunt" juba kolmandat korda.

Военнослужащие Куперьяновского батальона отправляются на учения в Литву
© Estonian Defence Forces
Kuperjanovi pataljoni sõjaväelased õppustel Leedus

Sputnik Eesti kirjutas juba, et 2019. aasta juunis toimusid Leedus kahe nädala jooksul rahvusvahelised õppused "Raudne Hunt 2019 I". Nendest võttis osa umbes neli tuhat sõjaväelast kümnest riigist, sealhulgas ka Eestist.

Manöövrid toimusid mitte ainult selleks kohandatud polügoonidel, vaid ka tsiviilterritooriumidel ja nende lähiümbruses. Õppustel osalejad harjutasid ründe- ja kaitsetegevust.

Venemaa on korduvalt märkinud, et suurenenud sõjalised harjutused Baltikumis ja NATO tegevuse enneolematu aktiviseerumine Venemaa piiridel ei aita piirkonna strateegilise stabiilsuse tugevdamisele kaasa.

Kui Venemaa viib oma õppused läbi sisemaal, siis Põhja-Atlandi liidule meeldib sõjamängude korraldamine otse Venemaa piiridel.

Nagu president Vladimir Putin selgelt ütles, peab Moskva seda pingete suurendamise katseks, kuid reageerib selleke rahulikult.

NATO selgitab tegevust vajadusega "Vene ohtu maandada". Moskva on omalt poolt korduvalt öelnud, et allianss kasutab "Venemaa ohu" müüti oma sõjalise kohaloleku suurendamiseks idapiiril.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Briti husaarid "kappavad" Saksamaalt Eestisse õppustele
Tagid:
ühisõppused, Kuperjanovi jalaväepataljon, NATO, Eesti, Leedu

Peamised teemad