01:45 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
44 0 0

Energiaettevõttest Elenger on saanud teine Eesti firma, kes Klaipeda terminalist vedelgaasi hakkab ostma.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Elenger, mida tuntakse Eestis kui Eesti Gaasi, sõlmis Leedus asuva terminaliga vedelgaasi teenuste ja tarnelepingu.

Elengeri juhatuse liige Margus Kaasik ütles, et gaasi ostmise otsus Klaipeda LNG terminali kaudu on ettevõtte jaoks ammu kavandatud strateegiline samm.

Varem, selle aasta augustis, sõlmiti terminaliteenuste leping energiaettevõttega Eesti Energia. Lisaks kahele Eesti ettevõttele on 2014. aastal ehitatud Klaipeda terminali klientideks veel kolm Leedu ettevõtet – energiaressursse müüvad Imlitex ja Ignitis ning väetisetootja Achema.

Klaipeda terminali direktori Arunas Molise sõnul köidavad kliente mitte ainult soodsad gaasihinnad rahvusvahelistel turgudel, vaid ka terminali "usaldusväärne ja katkematu töö".

On teada, et Leedu ehitas Klaipedasse oma vedelgaasi terminali, väidetavalt selleks, et Vene Gazpromi monopolist vabaneda. Samuti on teada, et eesmärki ei suudetud saavutada, sest gaasi ostetakse endiselt Venemaa käest.

Vedelgaasi tarnitakse Klaipeda terminali peamiselt Norrast ja Venemaalt. Vaatamata Leedu võimude väitele LNG ulatuslikest tarnetest USA-st, kahtlevad eksperdid selles ja räägivad vaid vähestest ühekordsetest ostudest.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et Vene vedelgaasi tarned toimuvad Leetu juba pikemat aega. Samal ajal kuulutab Vilnius endiselt Klaipeda LNG terminali olulisusest teel täielikule energiasõltumatusele Venemaast.

Majandusteadlase ja poliitanalüütiku Aleksandr Nosovitši sõnul on Venemaa vedeldatud gaasi tarnimine ainus viis Klaipeda terminal pankrotist päästa.

Lugege lisaks:

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Gaas - perspektiivne energia

Peamised teemad