13:11 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
70 0 0

Eesti sõjaväeinsenerid osalesid Donbassi sõjalises konfliktis osalenud õppejõudude juhendatud täiendõppekursustel hetman Petro Sagaidatšnõi nimelises Ukraina maaväe akadeemias.

TALLINN, 5. november – Sputnik. Ukraina mineerimiseksperdid jagasid Ukrainasse saabunud Eesti kolleegidega heldelt oma Donbassi kogemusi maastiku mineerimisel ja miinitõkete ületamisel.

Украинские саперы делятся опытом с эстонскими коллегами
Ukraina sapöörid jagavad oma kogemusi Eesti kolleegidega

Viie päeva jooksul täiustasid Eesti ja Soome sapöörid, keda siin lääne tava kohaselt pioneerideks nimetatakse, oma erialaseid oskusi hetman Petro Sagaidatšnõi nimelise Riikliku Maaväe akadeemia kogenud õppejõudude käe all.

Pärast väljaõpet sõlmiti mitmeid eelkokkuleppeid Eesti, Soome ja Ukraina sõjaväe vahelise edasise koostöö süvendamiseks, kursuste kestuse pikendamises ja kuulajate arvu suurendamises ning sarnaste ürituste Eestis ja Soomes korraldamises.

Украинские саперы делятся опытом с эстонскими коллегами
© CC BY 4.0 / MoD of Ukraine
Ukraina sapöörid jagavad oma kogemusi Eesti kolleegidega

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Kiievi jaoks on Eesti näide sellest, kuidas postsovetlik riik suudab oma relvajõud suhteliselt lühikese ajaga NATO standarditesse sobitada. Alates 2015. aastast osalesid Eesti sõjaväelased NATO rahvusvahelises koolitusprogrammis "Joint Multinational Training Group-Ukraine".

Donbassi sõjalises konfliktis lahingukogemuse saanud Ukraina sõjaväelased läbivad omakorda regulaarselt Eesti tervisekeskustes "rehabilitatsiooni" kursusi.

Tihe läbikäimine Tallinna ja Kiievi vahel "Venemaa-vastase sõpruse" alustel põhjustas Euro-Maidani poolt laastatud Ukraina töötajate tohutu sissevoolu Eestisse.

Ukrainlaste rohkus Eestis põhjustab Eesti ühiskonna, mitmete ministrite ja isegi munitsipaalpolitsei rahulolematust, kelle sõnul eiravad "liitlased" krooniliselt ühistranspordi sõidureegleid ja tekitavad palju prügi.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti politoloog: Ukraina pärast ei maksa juuksekarva lõhki ajada
Puškov naeris Kiievi üleskutse üle kaasata Eesti võitlusse Nord Stream 2 vastu
Sai teatavaks, millal Ukraina president Zelenskõi Eestit külastab
Ukraina migrantide arv läidab Eesti rahvuslastes armastuse venelaste vastu
Tagid:
õppevisiit, miin, Donbass, Eesti kaitsevägi, Eesti, Ukraina

Peamised teemad