03:38 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
74 0 0

Kiretu statistika annab tunnistust sellest, et hoolimata Eesti, Läti ja Leedu ametivõimude rõõmusõnumitest selles vaimus, et "elu on läinud paremaks, elu on läinud lõbusamaks", on need riigid Euroopas esirinnas tahtlike tapmiste arvu poolest.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Läänemeremaade kolmik Eesti, Läti ja Leedu näol on tõusnud tahtlike tapmiste arvu poolest Euroopa Liidu edetabeli tippu.

Euroopa Liidu kõige rahumeelsemateks riikideks osutusid Luksemburgi hertsogiriik 0,3 juhtumiga ning Tšehhi ja Itaalia, kus kummaski registreeriti saja tuhande elaniku kohta 0,6 tapmisjuhtu.

Tallinna taksomõrvar lasi end maha
© Sputnik / Юлия Калинина

Euroopa Liidus tervikuna aga on tapmiste hulk selgelt vähenemas: 2017. aastal registreeriti seal 5200 tahtlikku tapmist, mida on 19% võrra vähem kui 2008. aastal.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Eestis hukkub inimesi mitte ainult tahtlike tapmiste, vaid ka oma vabal tahtel omaenese käe läbi. 2018. aastal heitis Eestis enesetapuga hinge 196 inimest. Hinnangute kohaselt tuleb Eestis iga enesetapu kohta 25 enesetapukatset.

Viimaste uuringute kohaselt võib üks enesetapp tõsiselt mõju avaldada 135 inimesele. Seega osutub asetleidnud enesetappude tõttu Eestis igal aastal 12 000 kuni 26 500 inimest psüühiliselt haavatavaiks – nende puhul kasvab nii kehaliste kui ka vaimsete haigestumiste oht, mis muuhulgas võib viia ka suitsiidini.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Tahtlikud tapmised Euroopa liidus

Lugege lisaks:

Samal teemal

Traagiliselt surnud ohvitser oli 27 aastane nooremleitnant
Miljardite otsad vees: Danske Eesti eksjuht on surnud, uurimist ei järgne
Politsei: kadunud inimesest teatamiseks ei pea ööpäeva ootama
Tagid:
kuritegevus, statistika, tapmine, Läti, Leedu, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad