21:55 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
46 0 0

Festivali "Kino päevad" korraldajate üks ideid on luua rahvusvaheline film, mis pakuks huvi laiale publikule, ütles Eesti filmiprodutsent Artur Veeber.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Veeberi sõnul on kõik filmitegijad oma mentaliteedilt nomaadid, seetõttu on neil vaja pidevalt eri suundades liikuda. Praegu valmistab ta koos režissööri ja produtsendi Tatjana Mühlbayeriga ebaharilikku linateost.

Ta lisas, et ühte rolli mängib kuulus Soome näitleja Ville Haapasalo. Filmiprodutsent loodab selle filmi juurde võimalikult palju vaatajaid meelitada, kui see kord Eesti suurtele ekraanidele jõuab.

Pressikonverentsil osalesid ka produtsent Tatjana Mühlbayer ja režissöör Rašid Nugmanov, filmi "Nõel" (Viktor Tsoiga peaosas) looja.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et legendaarsele Viktor Tsoile pühendatud filmifestival "Kino päevad" toimub 7.–10. novembrini Tallinna kinos Artis. Festivali kavaga saab tutvuda Artise kodulehel.

Üks Viktor Tsoi mälestusfestivali korraldajatest, režissöör ja produtsent Tatjana Mühlbayer teatas Sputnik Eestile, et festivali idee tekkis tänu eestimaalasi ühendavale huvile Viktor Tsoi loomingu vastu.

"Viktor Tsoi "tsementeeris" omal ajal eesti ja vene kogukonna, sest uutmiseelsed juurded olid noortel ühised (kõik me "istutasime alumiiniumkurke presentpõllul"), Tsoi looming sümboliseeris protesti totalitarismi vastu ja andis lootust, et uutmine toob meile, nõukogude noortele, uusi demokraatlikke ümberkorraldusi. Ja seejuures sõltub tulemus igaühest meist. Noorel rock-muusikul Tsoil õnnestus hõlmata oma loominguga kõik elanikkonna kihid, samuti esmakordselt kinnistada populaarne kuvand Euraasia päritolu noormehest," teatas Mühlbayer.

Mõttekäike sellest, miks legendaarse rokkari, rokibändi Kino asutaja Viktor Tsoi laulud on seniajani menukad, jagas kultusfilmi "Nõel" looja režissöör Rašid Nugmanov. Ta on veendunud, et Tsoi fenomenil on kaks külge ja ühte neist ei ole ilma teiseta. Nendeks on nii tema isiksus kui ka tema muusika.

"Esmajoones on võluv see, et Tsoi on rahvusteülene. Isa poolt korealane, ema poolt venelane, sündinud Nõukogude Liidus, selles suures eri rahvaste ja rahvuste segapudrus, kasvanud üles Leningradis ja laulnud omal põhimõtte kohaselt vene keeles läänelikke laule," lausus Nugmanov.

Filmiprodutsent Artur Veeber sellest, kuidas "Rahvusliku jahi eripära" Eestit Aasiaga ühendab:

Веэбер: как "Особенности национальной охоты" объединят Эстонию с Азией

Lugege lisaks:

Tagid:
kultuur, Aasia, Eesti, film, Viktor Tsoi, kino

Peamised teemad