11:00 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
61 0 0

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet võttis pärast Sputnik Eesti pöördumist tarvitusele abinõud jalakäijatele ohtliku koha likvideerimiseks.

TALLINN, 9. november — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Õigeaegne pöördumine linnavõimude poole võib tõepoolest aidata linlastel vältida ebameeldivaid tagajärgi, näiteks kokkupõrkel jalgratta või elektritõukerattaga.

Potentsiaalselt ohtliku koha leidis Sputnik Eesti Balti jaama tunneli jaamapoolse väljapääsu juurest.

Tunnelist väljuval — eriti trepi paremas servas liikuval — jalakäijal on risk põrgata kokku trepi lähedal liikuva jalgratta või viimasel ajal nii levinud elektritõukerattaga.

Sputnik Eesti korrespondent on oma silmaga pealt näinud mitut juhtumit, kus "elektritõuksi" juht ei pidurdanud isegi enne pandust — trepi kõrval olevat kaldteed. Kiirustav jalakäija ei osanud aimatagi, et võib tunnelist väljudes põrgata kokku takistusega.

Sellekohane teade ja foto saadeti oktoobri lõpus Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametile ja novembri alguses tuli vastus.

See juhtum kinnitab veel kord, et tallinlased saavad ka ise, sealhulgas linnavõimude kaasabil, avaldada mõju oma mugavale elule linnas.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on tavalistel jalakäijatel järjest raskem ohutult liigelda. Üheks põhjuseks on saanud elektritõukerataste buum: need sõidukid mõjutavad järjest aktiivsemalt Eesti teeliiklust. Politsei kinnitusel võib olukord tõukeratastega muutuda sama kriitiliseks kui jalgratastega.

Elektriauto laadimispunkt
© Sputnik / Евгений Биятов

Sõiduõpetajad arvavad, et praegune seadusesäte, mis võrdsustab elektritõukeratturi jalakäijaga, ei taga liikluses osalejatele liiklusohutust.

See probleem on muret teinud nii linna kui ka riigi tasandil. Liiklusseadusesse tuleb teha sellekohased muudatused. On soovitatud kehtestada elektritõukeratturitele nii kiiruse- kui ka vanusepiirang.

Kuidas tohib praegu elektritõuksiga sõita

Elektritõukeratta ja muude viimastel aastatel ilmunud väikeste elektrimootoriga sõidukite (näiteks monoratta ja elektrirula) kohta ei ole liiklusseaduses ja liikluseeskirjas midagi eraldi sätestatud. Praegu soovitatakse nendega liigelda jalakäijaid puudutavate eeskirjapunktide järgi. See tuleneb "jalakäija" definitsioonist liiklusseaduses.

Lugege lisaks:

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Tagid:
Tallinna Kommunaalamet, oht, tunnel, Balti jaam, liiklus, Tallinn

Peamised teemad