06:46 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
37 0 0

Isadepäev on perekondlik tähtpäev, millega austatakse isasid ning tähtsustatakse nende rolli laste kasvatamisel ja ühiskonnas.

TALLINN, 9. nov — Sputnik. Pühapäeval, 10. novembril heisatakse isadepäeva puhul Eesti lipud. Lipud heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Lisaks traditsioonilisele aasta isa välja kuulutamisele tähistatakse kõikide laste isadepäeva Rakvere sprodikeskuses kontserdi, mitmete tantsukavade ja paljude ühistegevustega.

Eelmise aasta isadepäeval, mida Eestis tähistatakse novembri teisel pühapäeval, tegi Sputnik Eesti valiku kodumaa kõige kuulsamatest paljulapselistest isadest, kes on kuidagi poliitikaga seotud. 

Näiteks Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas kasvatab koos oma naise Kariniga nelja last: tütart Marieli, poegi Oliver Jüri, Robin Rogerit ja mullu sügisel sündinud Holgerit. 

Endisel rahandusministril, ekslinnapeal ja ärimehel Tõnis Paltsil on samuti seitse last. Kaks esimesest abielust — poeg ja tütar, neli teisest — kolm poega ja tütar. Oma praeguse väljavalituga kasvatab ta samuti ühte last.

Eesti Olümpiakomitee presidendil ja edukal ettevõtjal Urmas Sõõrumaal on seitse last. Endisel rahandusministril, ekslinnapeal ja ärimehel Tõnis Paltsil on samuti seitse last.

Endisel Tallinna aselinnapeal ja endise lriigikogusaadikul Arvo Sarapuul ja tema Keskerakonna fraktsioonijuhist abikaasal Kersti Sarapuul on viis last. 

Isadepäev 

Isadepäev on tähtpäev, millega märgitakse meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele. Eestis peetakse isadepäeva iga novembrikuu teisel pühapäeval. 

Isadepäeva tähistati esmakordselt 1910. aastal Ameerika Ühendriikides Washingtoni osariigis Spokane'i linnas. Ametlikult kuulutati see päev Ameerika Ühendriikides riiklikuks pühaks 1966. aastal president Lyndon Johnsoni valitsemise ajal.

Traditsiooni algatas naine, kelle sõjaveteranist isa oli pärast abikaasa surma üksinda kuus last üles kasvatanud. Ameerika Ühendriikides on isadepäev juunikuu kolmandal pühapäeval.

Alates 1998. aastast annab Eesti Naisliit välja aasta isa tiitlit. (Allikas: Vikipeedia)

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Sportlik isadepäev Tallinna spordihallis
Emade koormus võrdub 2,5 täiskohaga töötamisega
Lasterikkad isad alustavad võitlemist elatisvõlglastega
Tagid:
lipupäev, perekond, ühiskond, isadepäev, Eesti

Peamised teemad