11:42 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
9410

Riigikogu Venemaaga parlamendisuhete arendamise saadikuterühm saatis Moskvasse Venemaa duumasaadikutele kirja ettepanekuga Eesti pealinna külla tulla.

TALLINN, 11. november — Sputnik. Soovist taastada sidemeid Venemaa Riigiduumaga sündis Venemaa rahvasaadikutele esitatud kutse Tallinna külla tulla, teatas Riigikogu Eesti-Venemaa parlamendirühma esimees Aadu Must.

Musta ERR poolt vahendatud arvamuse kohaselt võiks säärane Eesti ja Venemaa parlamendisaadikute kohtumine tõesti aset leida 2020. aasta jaanuaris või veebruaris. Viimatine sadalaadi kohtumine toimus Moskvas 2015. aastal.

"Juba välja kujunenud tavasid järgides kutsume seekord teid ja saadikuterühma liikmeid Tallinna külla," on öeldud Aadu Musta kirjas Vene Föderatsiooni Riigiduuma Eestiga parlamendisuhete arendamise saadikuterühma juhile Daniil Bessarabovile. Eesti pool on valmis alustama arupidamisi visiidi täpse kuupäeva kokkuleppimiseks.

Ааду Муст
© CC BY-SA 3.0 / Andres Tennus / Tartu Ülikool
Aadu Must

Must on teatanud, et Daniil Bessarabov reageeris väga positiivselt uudisele selle kohta, et Riigikogu uues koosseisus on loodud Venemaaga parlamendisidemete arendamise saadikuterühm, ja soovitas koostööd edasi arendada.

"Hakatuseks tuleb luua korralik kontakt. Meie rühm ei moodusta küll parlamendis enamust, kuid selles suunas me mõistagi töötame. Ja esmajoones tahaksime siiski parandada sidemeid Venemaa rahvasaadikutega. Edasi liikuda tuleb samm-sammult. Ilmselt on otstarbekam alustada koostöö arendamist kuöltuurididemeist ning seejärel samm-samult edasi liikuda," nentis ta.

Даниил Бессарабов
© Sputnik / Владимир Федоренко
Daniil Bessarabov

Must tunnistas ka, et mõned Riigikogu Eesti ja Venemaa parlamendisidemete saadikuterühma liikmed on tundnud muret võimalike skandaalide pärast sel juhul, kui Tallinna kutsutud Venemaa rahvasaadikud hakkavad Eestit kritiseerima.

"Olen kindel, et Eestiga koostöö arendamise rühmas meie riigi raevukaid vastasteid ei leidu," lausus ta nende nende kartuste kohta.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti president Kersti Kaljulaid

uundumust Eesti ja Venemaa sidemete parandamisele on märgata mitte ainult parlamendi-, vaid ka diplomaatilisel tasandil. Sputnik Eesti kirjutas juba, et teisipäeval, 12. novembril toimuvad Moskvas Eesti ja Venemaa vahelised konsultatsioonikõnelused ÜRP Julgeolekunõukogu teemal.

Eesti delegatsiooni juhib neil kõnelustel Venemaa osapoolega Eesti Vabariigi välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Lembit Uibo.

Eesti ja Venemaa diplomaatide arutlusteemana tulevad kõne alla Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni üldised, aga ka ÜRO Julgeolekunõukogu töökorralduse ja sellega otseselt seotud tööküsimused.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Riigikogu spiiker: suhteid Venemaa ühiskonnaga on vaja "parandada" sanktsioonide abil
Tagid:
kohtumine, Riigiduuma, Riigikogu, Venemaa, Eesti

Peamised teemad