00:41 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Eesti uudised
lühendatud link
46 0 0

Eesti president Kersti Kaljulaid siirdus töövisiidiga Pariisi, kus ta osaleb Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil.

TALLINN, 11. november — Sputnik. Eesti riigipead Kersti Kaljulaidi ootab ees sündmusterohke mitmepäevane visiit Pariisi. Tähtsaimaks punktiks selle visiidi sündmustekavas on presidendi osalemine Parisi teisel Rahufoorumil, mis tänavu on pühendatud kliimamuutustele, küberjulgeolekule ja riigijuhtimise kvaliteedile.

Kaljulaid külastab foorumit, mille eesmärgiks on edendada rahvusvahelist koostööd rahu huvides, oma prantsuse ametivenna Emmanuel Macroni kutsel. Ta osaleb ka tehisintellekti puudutavas arutelus, teatab presidendi kantselei pressiteenistus.

Lisaks foorumil osalemisele on Kersti Kaljulaidi Pariisi-visiidi kavas ka sõnavõtt UNESCO 40. peakonverentsi avatseremoonial, kus ta kõneleb digitehnoloogiatest.

President külastab ka eesti saatkonda Pariisis, võtab osa elektrooniliste meditsiiniteenuste teemalisest konverentsist ja esineb ettekandega GovTechi tippkohtumisel, mis on pühendatud e-valitsuse küsimustele.

Pariisi Rahufoorum toimub Prantsusmaa pealinnas 11.—13. septembrini. Riigipea naaseb Eestisse neljapäeva hilisõhtul.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, tõstab president Kersti Kaljulaid igasugustel rahvusvahelistel üritustel ja intervjuudes välismaistele väljaannetele Eestit agaralt esile kui maailma parimat riiki digitaliserimise ja e-teenuste osas.

Samas jäävad sedalaadi intervjuudes ja ettekannetes sisuliselt varju Eestis teostatud projektide murekohad, nagu näiteks e-valimiste süsteem, mille haavatavusele on erinevad eksperdid ja ka poliitikud ise korduvalt tähelepanu juhtinud.

Ning 2017. aasta sügisel tabas Eesti kui infotehnoloogia valdkonnas eesrindlikku riiki veelgi rängem hoop – tuli välja, et Eesti ID-kaartide turvasüsteemis tuvastati ohtlik turvarisk.

Lugege lisaks:

Samal teemal

"Macroni diagnoos": kui kaua suudab elada "surnud ajuga" NATO
Tagid:
Emmanuel Macron, julgeolekufoorum, Pariis, president, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad