05:03 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Eesti uudised
lühendatud link
3010

Eesti Kaitsepolitsei ja Päästeamet on algatanud kampaania riigi elanikkonna teavitamiseks ebaseaduslike lõhkeseadeldiste vabatahtliku loovutamise eelistest.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Eesti Kaitsepolitseist ja Päästeametist teatati, et kõik, kes vabatahtlikult annavad ametivõimudele teada enda valduses olevatest lõhkeainetest, vabastatakse vastutusest nende ebaseadusliku hoidmise eest.

Взрывчатые вещества и детонаторы
© Фото : Eesti Päästeamet
Lõhkeained ja detonaatorid

Päästjate ja vastuluuretöötajate hinnangul aitab algatatud kampaania kahandada vabariigi elanike koduses hoitavate lõhkeseadeldiste hulka ja tuletab ühtlasi kõigile meelde, et lõhkeseadme vabatahtlik üleandmine ei ole karistatav.

2019. aastal läbi viidud uuring näitas, et ainult veidi üle poole Eesti elanikkonnast teab, lõhkeseadeldise vabatahtlik üleandmine ei ole karistatav.

Kapo töötajad ja päästjad hoiatavad, et mitte mingil juhul ei tohi lõhkeseadmeid või detonaatoreid päästemeeskonna hoonesse või politseijaoskonda ise kohale tuua.

Взрывчатые вещества и детонаторы
© Фото : Eesti Päästeamet
Lõhkeained ja detonaatorid

Kui soovitakse lõhkeseadeldis ära anda, tuleb helistada häirekeskuse telefonil 112 ja teatada selle täpne asukoht, andes võimalikult palju teavet. Sapoorid tulevad lõhkekehale järele, toimetavad selle turvalise paika ja hävitavad.

Взрывчатые вещества и детонаторы
© Фото : Eesti Päästeamet
Lõhkeained ja detonaatorid

Päästeameti demineerimiskeskus saab aastas keskeltläbi 1400 väljakutset, mille käigus tehakse kahjutuks keskmiselt 4000 lõhkeseadeldist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ukraina sapöörid jagasid oma "Donbassi kogemusi" Eesti kolleegidega
Tagid:
lõhkeseadeldis, lõhkekeha, relvad, Eesti

Peamised teemad