12:53 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Eesti uudised
lühendatud link
69 0 0

Eesti siseministeeriumis kinnitati sisserände piirarvud erinevatele võõrtööjõu kategooriatele. Omaette kvoodid on ette nähtud näiteks kultuuritöötajatele ja sportlastele.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Siseminister Mart Helme kirjutas alla määrusele, mille kohaselt sätestab sisserände üldine piirmäär nüüdsest ette omaette kvoodid erinevatele võõrtööjõu kategooriatele. Omaette arvestuse alla kuuluvad nüüd kultuuritöötajad, sportlased ning välismaalased, kes saabuvad Eestisse rahvusvahelise kokkuleppe alusel.

Tema sõnul võttis siseministeerium piirarvu jaotuse puhul arvesse valitsuse kooskõlastusringilt saadud tagasisidet tulenevalt vajadusest toimida nii, et Eestisse saaksid elamisloa alusel elama asuda need välismaalased, kes loovad lisandväärtust ning kelle siia elama asumine on kooskõlas riigi ja ühiskonna huvidega.

Ministri määruse kohaselt reserveeritakse 2020. aasta sisserände üldisest piiarvust, milleks on 1314 inimest, 28 kohta eelarvelistes etendusasutustes tööle asuvatele kultuuritöötajatele. 18 tähtajalist elamisluba võivad saada sportlased, treenerid, spordikohtunikud ja sporditöötajad, kes saabuvad Eestisse vastavate spordialaliitude kutsel.

Veel 10 tähtajalist elamisluba on ette nähtud neile välismaalastele, kes tulevad siia välislepingute alusel. Ülejäänud osa kogu sisserände piirarvust (1258 inimest) jääb vabalt jaotada, teatab siseministeerium.

Käesoleva aasta oktoobri lõpul kinnitas Eesti valitsus 2020. aasta sisserände piirarvuks 1314 inimest ehk 0,1% riigi püsielanikkonnast. Kvoodid hõlmavad isikuid, kes tulevad kolmandatest riikidest siin töö saamiseks või ettevõtlusega tegelemiseks. Tegemist on üldise seadusliku sisserände piirmäraga, mis ei puuduta kaitset vajavaid inimesi, kes saabuvad Eestisse Euroopa rändeprogrammi alusel.

Sputnik Eesti andmetel kolis märkimisväärne osa Leedu, Läti ja Eesti töövõimelistest elanikest parema teenistuse otsinguil Lääne-Euroopasse ning kolm riiki seisid silmitsi terava tööjõupuudusega.

Politsei- ja piirivalveameti andmetel võtavad kohalikud ettevõtted tööle senisest oluliselt rohkem välistöölisi. Näiteks registreeriti selle aasta teises kvartalis ajutiste töötajatena 18 000 välismaalast, mis on üle kahe korra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Politoloog: ukrainlased võivad hea tahtmise korral hõivata Eesti seestpoolt
Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli
Eestis viibiv võõrtööjõud õpib oma õiguste eest seisma
Eesti siseminister: unustage külalislahkus
Tagid:
võõrtööjõud, Mart Helme, siseministeerium, piirarv, sisseränne

Peamised teemad