05:39 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
59 0 0

Eesti maaeluministri, Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) liikme tegevuse uurimiseks luuakse omaette komisjon.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Uurimisega, milleks võib kuluda kuni kümme päeva, saab kokkuvõttes selgeks, kas Järvik võib oma ametikohustuste täitmist jätkata.

Peaministri sõnul peab erikomisjon, mida juhib riigisekretär, läbi viima uurimise ja andma õigusliku hinnangu Mart Järviku tegevusele. Seejärel otsustatakse, kas minister võib sellel ametikohal edasi töötada.

Maaeluminister Mart Järvik ise kiitis komisjoni loomise heaks. Tema sõnul saab ta nüüd esitada kõik paberkandjal tõendid ja anda oma selgitused.

Tema isiku ümber puhkenud skandaali nimetas Järvik opositsiooni hea töö tulemuseks. Ta kinnitas, et ta ei ole teinud midagi niisugust, mille pärast peaks ta tagasi astuma.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et eile kohtus Eesti peaminister ning Keskerakonna esimees Jüri Ratas maaeluminister Mart Järvikuga ja arutas temaga meedias kõlanud süüdistusi Järviku aadressil. Pärast kohtumist nentis Ratas, et Järviku suhtes esitatud kahtlustused "mingilgi moel" peaministri isiklikke kahtlusi ei kummutanud ja "olukorda selgust ei toonud".

Mart Järvik aga teatas, et peaminister ei pööranud lihtsalt tähelepanu tema ettevalmistatud dokumentidele, mis pidavat tema süütust tõestama, seega ei tahtnud asja sisusse süveneda.

Tegemist on juba kolmanda EKRE ministriga, keda on kahtlustatud valetamises. Oktoobri lõpul oli sunnitud ametist tagasi astuma väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo, keda süüdistati ebatõese teabe esitamises tema ametkonna kaadrivahetuse asjus. Kingo omakorda määrati sellele ametikohale siis, kui tema eelkäija Marti Kuusik, keda süüdistati perevägivallas.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
Maaeluministeerium, poliitika, Jüri Ratas, Mart Järvik

Peamised teemad