02:13 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Eesti uudised
lühendatud link
3112

Rahandusministeeriumis valminud analüüs soovitab värvata avalikku teenistusse rohkem teistest rahvustest inimesi.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Selleks, et tõsta muukeelse elanikkonna, eriti noorte teadlikkust avalikus sektoris töötamise võimaluste kohta, koostati ettepanekud.

Riigihalduse minister Jaak Aab märkis analüüsi tutvustades, et võttes arvesse tööealise elanikkonna vähenemist ja sellest tulenevaid väljakutseid töötajate värbamisel on oluline panustada muukeelse elanikkonna kaasamisse ja teavitustöösse tööjõuturul. 

"Riigi teenistuses on palju huvitavaid väljakutseid politseinikest, päästjatest kuni analüütikute ja IT-spetsialistideni. Samas töötab avalikus teenistuses vaid 10,8 protsenti teisest rahvusest inimesi," ütles minister Aab.

"Kui riigi heaks töötamine pakub huvi, siis kutsun kandideerima, sõltumata emakeelest ja rahvusest. Häid näited, kuidas saab avalikus teenistuses karjääri teha ning ennast professionaalselt teostada ei tule otsida kaugelt – meil on endal vene emakeelega väga asjalikke ja toredaid kolleege rahandusministeeriumis."

Analüüs näitab, et tihti loobuvad vene emakeelega noored kandideerimisest, sest ei pea oma keeleoskust piisavalt heaks ja pelgavad eelarvamust rahvuse tõttu. Samas selgitatakse analüüsis, et avalikku sektorisse värbamine põhineb võrdse kohtlemise printsiipidel. Kandidaadi valimisel lähtutakse ainult tema kompetentsusest, kogemusest ja isikuomadustest.

Informatsioon käimasolevate avaliku teenistuse konkursside kohta on kõigile kättesaadav rahandusministeeriumi kodulehelt. Kui keeleoskus on piisav, siis asutused on valmis tööle võtma ka muu emakeelega inimesi.

"Analüüsi põhjal võib järeldada, et teisest rahvusest potentsiaalsetele töötajate värbamisele riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustesse tuleb kindlasti edaspidi tähelepanu pöörata," lisas Aab.

Sputnik Eesti vahendas suvel, et SEB panga antud prognooside kohaselt ootab Eesti majandust sünge tulevik – olukorrast kõneles üks selle panga analüütikuist. Oma kommentaaris põhjendas panga ekspert Mihkel Nestor oma ennustusi sellega, et riigi tööjõuline elanikkond on kiiresti vananev.

"Aastaks 2030. väheneb 20-39-aastaste inimeste arv 17% – see on 58 000 inimest," teatas Nestor. 

© Sputnik / Deniss Grabussov
Euroopa demograafilised perspektiivid 2050

Lugege lisaks:

Tagid:
majandus, demograafia, elanikkond, rahandusministeerium

Peamised teemad