06:32 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
121 0 0

Politsei on välja selgitanud, kes peitub libakonto taga, millelt opositsioonilise Reformierakonna esimehele suhtlusvõrgustikus ähvardusi saadeti.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Eesti politseitöötajad püüavad ühendust saada inimesega, kes libakonto kaudu suhtlusvõrgustikus ähvardas riigi suurima opositsioonierakonna – Reformierakonna – esimeest Kaja Kallast kättemaksuga.

Ähvardused saabusid välismaalt

Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit teatas ERR-ile, et ähvarduskirja saatja viibib praegu väljaspool Eestit.

"Vahetu ohu hindamisel arvestasime ka saadetud sõnumite sisu ja nende reaalse elluviimise võimalusega ning tutvusime konto kaudu tehtud varasemate sotsiaalmeedia postitustega. Proovime jätkuvalt postituse tegijaga ühendust saada," ütles politseinik.

Saarniidu sõnul tasub juhul, kui veebisuhtluses või isiklikus vestluses lausutakse inimesele ähvardusi, mille tulemusena tajub ta ohtu oma elule ja tervisele, alati teavitada sellest politseid. Sel juhul, rõhutas ta, osutab juba politseisse pöördumine ise sellele, et inimene on mures oma elu pärast.

Politsei ülesandeks jääb asjaolud tuvastada ja fakte kontrollida, isegi kui kriminaalmenetlust ei algatata.

"Tapmise, tervisekahjustuse tekitamise või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamine on karistatav siis, kui sellega kaasneb reaalne oht või on inimesel alust arvata, et ähvardus võidakse ellu viia," sõnas Saarniit kokkuvõtteks.

Autorid lagedale!

Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega sama perekonnanime kandev erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas leiab, et politsei peab ähvarduste tegija nime avalikustama, et võtta temalt anonüümsus ja soov edaspidi samaviisi toimida.

Лидер партии Эстония 200 Кристина Каллас
© Фото : Eesti200
Erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas

Tema sõnul on temagi poliitiliste väitluste ajal saanud hulganisti tigedaid ja rõvedaid sõnumeid, kuid on neid ignoreerinud, vastates ainult argumenteeritud kirjadele. Sellegipoolest leiab ta, et säärased sõnumid nõuavad avalikkusele teatavaks tegemist, et neist kõnelda ja hukka mõista.

"Nende hoog läheb aina suuremaks, karistamatuse tunne läheb järjest hullemaks. See piir on tõmmatud juba väga kaugele. Neilt inimestelt tuleb anonüümsus ära võtta, see loodetavasti mõjub," ütles ta ERR-ile.

Saksa politseinikud, illustreeriv foto
© Sputnik / Захари Шойрер

Samas märkis Kristina Kallas, et naistele adresseeritud sõimukirjad on enamasti seksuaalse alatooniga või välimust kritiseerivad, et seeläbi valusamalt salvata. Sääraste sõimukirjade kirjutajad on tema arvates kindlad, et nad jäävad anonüümseteks ja see annab neile julgust: "Näost näkku nad selliseid asju ilmselt ei ütle."

Erakonna Eesti 200 esimees soovitas samuti politseisse pöörduda, kui saadud sõnum ei piirdu pelgalt solvangutega, vaid kätkeb endas ka tapmisähvardust.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Reformierakonna esimees Kaja Kallas pöördus politseisse sotsiaalvõrgustiku kaudu saadud tapmisähvarduse tõttu, mis saadeti seepeale, kui ta oli süüdistanud Eesti peaministrit ning Keskerakonna esimeest Jüri Ratast riigireetmises ja nõudnud maaeluministri Mart Järviku (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – EKRE) tagasiastumist.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Massiline "haarang" päästis kümned lapsed Euroopa pedofiilide küüsist
Facebook muutis 14 miljoni kasutaja privaatpostitused avalikuks
Diplomaadi elu ei koosne furšettidest ja vastuvõttudest
Facebook teeb USA luureagentuuridega tihedat koostööd 
Tagid:
ähvardus, poliitika, Reformierakond, Kaja Kallas, politsei

Peamised teemad