21:19 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Eesti uudised
lühendatud link
Swedbanki rahapesuskandaal (19)
5210

Finantsinspektsioon otsustas lõpetada Swedbanki suhtes algatatud väärteomenetluse Riigiprokuratuuri poolt algatatud kriminaalmenetluse kasuks ja vältimaks topeltkaristusi.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Kuna Eestis tegutseva Swedbanki tegevuse uurimise käigus tuvastati kuriteo tunnused, otsustas Finantsinspektsioon väärteomenetlusest kriminaalmenetluse jätkamise kasuks loobuda.

Finantsinspektsioon on otsustanud teha koostööd Riigiprokuratuuriga selleks, et kriminaalmenetlus Swedbanki suhtes saaks jätkuda, teatas Finantsinspektsiooni pressiteenistus.

28. oktoobril algatas Eesti Finantsinspektsioon Swedbanki Eesti filiaali suhtes väärteomenetluse, kuivõrd kontrollimisel olid tekkinud kahtlused panga poolt rahapesu tõkestamiseks ebapiisavalt tõhusas tegutsemises.

Praegu on Finantsinspektsioonil käsil pankade üle finantsjärelevalve teostamine. Lisaks koostööle Riigiprokuratuuriga toetab Finantsinspektsioon ka koostööd Rootsi ja Baltimaade finantsjärelevalveasutustega. See tähendab, et need asutused kooskõlastavad oma tegevust ja vahetavad omavahel teavet ning eksperthinnanguid.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, andis järjekordse hoobi Eesti pangandusturul domineeriva seisundi saavutanud Swedbanki niigi räsida saanud mainele eesti Vabariigi rahandusminister Martin Helme, kes süüdistas Swedbanki sidemetes Venemaa eriteenistustega.

Rootsi ajalehele Dagens Industri antud intervjuus ütles Helme, et Venemaa eriteenistused olevat mitmeski riigis kasutanud Swedbanki riigi destabiliseerimiseks.

Rahandusminister usub, et rahapesu oli Swedbanki enda teadlik valik, kuna riskijuhtimise protsessides ei olnud selgust, kes täpselt vastutab. Helme kinnituse kohaselt polevat Swedbanki eelmine juhtkond rääkinud Eesti Finantsinspektsioonile täit tõtt, hoides infot kinni või siis andes eksitavat teavet.

Lugege lisaks: 

Teema:
Swedbanki rahapesuskandaal (19)

Samal teemal

Swedbanki rahapesuskandaal
Tagid:
pangandus, rahapesu, Riigiprokuratuur, finantsinspektsioon, Swedbank

Peamised teemad