15:30 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
46 0 0

Peaminister Jüri Ratas kohtus hommikusöögil Tallinna venekeelsete ettevõtjatega. Kohtumisel osalesid ka naaberriikide ärimehed.

TALLINN, 20. november — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. 19. novembril toimus Tallinnas Olümpia hotellis Eesti peaministri Jüri Ratase ärihommikusöök Eesti venekeelsete ettevõtjatega ning külalistega Lätist, Valgevenest ja Venemaalt.

Kohtumise eesmärgiks oli rajada dialoogi venekeelsete ettevõtjate ja Eesti riigistruktuuride vahel. Peamised kokkutulnutele huvi pakkuvad küsimused olid seotud idufirmade ja e-riigiga.

Встреча Юра Ратаса с русскоязычными предпринимателями Эстонии
Peaminister Jüri Ratas kohutus hommikusöögil Tallinna venekeelsete ettevõtjatega

Nagu ütles Sputnik Eestile kohtumisel osalenud telekanali TVN juht Oleg Bessedin, meenutas peaminister, et veel aasta või poolteist tagasi arutas valitsus võimalikke muudatusi Eesti maksusüsteemis. Üks põhilisi arutlusküsimusi oli riigipoolne tööjõukulude võimalik kompenseerimine idufirmadele nende kolmel esimesel tegevusaastal või siis neile selles osas teatavate soodustuste loomine.

"Nüüd on valitsuskoalitsioon muutunud ja ma ei saa nimetada konkreetseid numbreid tulu- ja käibemaksu muudatuste osas. Kuid meil on olemas e-riigi nõukogu, mille esimeheks on peaminister, ja ma olen valmis jätkama arutelu idufirmade jaoks võimalike soodustuste üle," ütles Ratas.

Praegu on valitsuses kaalumisel seaduseelnõu, mis peaks lihtsustama idufirmade registreerimist. Küsimus on selles, kas ärimeestel tuleb seetarvis tingimata Tallinna notari juurde tulla või saavad nad registreerida oma idufirma mis tahes maailmanurgast.

Seni on kõik alles arutamisjärgus, märkis Ratas, mistõttu mingitest maksusoodustustest selles vallas täna veel rääkida ei saa.

Peaminister kõneles ka sellest, mida Eesti teeb e-riigi teenuste edendamiseks välismaal. Tema sõnul on Eesti alati valmis jagama oma kogemusi selles valdkonnas ja kui leidub huvilisi era- või riigiettevõtteid, siis abistatakse neid meelsasti.

"Me oleme alati selle poolt, et ettevõtjate ja riigi vaheline koostöö laabuks ladusalt. Nii mõnedki riigid on õige ulatuslikult rakendanud meie poolt sotsiaalsfääris välja pakutud lahendusi. Igal rahvusvahelisel kohtumisel teen ma sedalaadi ettepanekuid neile, kellega kokku saan. Küsimus on selles, mil määral nad ise on koostööks valmis," lausus Ratas.

Artiklit tervikuna saate lugeda portaali venekeelsest osast.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Politoloog: mida teha ukrainlaste sissetungiga
Mis ootab Eesti töötajaid suure kriisi ajal: majandusteadlase arvamus
Eestis viibiv võõrtööjõud õpib oma õiguste eest seisma
Kas Eestis on lihtne kõrgharidusega töötuks jääda
Tagid:
ettevõtlus, ärimees, vene keel, Läti, Venemaa, Eesti, Jüri Ratas

Peamised teemad