05:50 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
0 0

Tallinnas pikki aastaid vanglana kasutatud Patarei merekindluse omanikuks võib saada Eesti suurärimees Urmas Sõõrumaa.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Urmas Sõõrumaa firma Nikolai Esimene OÜ, mis sai loodud just selle projekti jaoks, oli müügile pandud ajaloolise hoone (Patarei merekindlust hakati tsaar Nikolai I käsul ehitama 1829. aastal) avalikul enampakkumisel ainsaks osaliseks.

Урмас Сырума
© Sputnik / STRINGER
Urmas Sõõrumaa

Ostutehingu maksumust ei avalikustata, kuid ärimehe sõnul oli see 4,5 miljoni eurosest alghinnast pisut kõrgem, teatab ERR. Enampakkumise võitja kuulutatakse ametlikult välja detsembris pärast esitatud dokumentide kontrolli.

Patarei vangla – Eesti üks suurimaid ajaloo- ja arhitektuurimälestisi – seisis pikka aega peremeheta ja oli kiiresti kokku varisemas. Hoonekompleksi ajaloolist minevikku arvesse võtvate arendusvõimaluste otsimine kestis ligi 20 aastat.

Kuna ei linn ega riik Patarei merekindluse, mille taastamikulud ulatunuks hinnanguliselt 80–90 miljoni euroni, omandamiseks huvi ei ilmutanud, otsutas valitsus selle enampakkumise korras maha müüa.

Müügitingimuste kohaselt tuleb omanikul pooleteise aasta jooksul projekt koostada ja see kuue aastaga ellu viia. Juhul kui arendaja rikub seda tingimust, võib riik kasutada õigust hoone tagasiostuks 450 000 euro eest ilma tehtud investeeringuid hüvitamata.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kehtib Patarei hoonekompleksi suhtes kaks detailplaneeringut, milles sätestatud õigused ja kohustused lähevad üle selle kinnistu tulevasele omanikule. Krundile on võimalik ehitada kuni 11 ärilises ja avalikus kasutuses hoonet.

Вид на Батарейную тюрьму
© Фото : Riigi Kinnisvara AS
Vaade Patarei merekindlusele

Müügitingimustes on mainitud ka Patarei hoonekompleksi territooriumil asuvat näituseala tingliku nimetusega Kommunismiohvrite muuseum, mille tulevane omanik on kohustatud säilitama ja tagama ligipääsu selle külastajatele.

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
oksjon, Tallinn, ost, Urmas Sõõrumaa, Eesti, Patare merekindlus

Peamised teemad