05:14 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti tuntud poliitikut ähvardanud isikud on tuvastatud, kuid otsustatud mitte algatada nende suhtes kriminaalmenetlust. Politsei viitab kõlanud ähvarduste virtuaalsele olemusele.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Kolm meest, kes suhtlusvõrgustikus suurima opositsioonierakonna, Reformierakonna esimeest Kala Kallast füüsilise arveteõienduse ja surmaga ähvardasid, ei viibi Eestis, vaid elavad Rootsis.

Teatatakse, et kõik kolm avaldasid oma ähvardusi ühesama nime all, nende isikud on tuvastatud. Tegemist on 1949., 1974. ja 1988. aastal sündinud meestega. Politsei otsustas nende suhtes menetlust mitte algatada, kuna lähtuvalt nende isikute käitumisest suhtlusvõrgustikus tunnistati nende ähvardused olemuselt vaid virtuaalseteks. Politseis eeldatakse, et poliitikut ähvardanud isikutega saadakse juhtule võtta, kui nad Eestisse tulevad.

Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit teatas juba teisipäeval, et ähvarduskirja saatja viibib praegu väljaspool Eestit, vahendas Sputnik Eesti

Saarniidu sõnul tasub juhul, kui veebisuhtluses või isiklikus vestluses lausutakse inimesele ähvardusi, mille tulemusena tajub ta ohtu oma elule ja tervisele, alati teavitada sellest politseid. Sel juhul, rõhutas ta, osutab juba politseisse pöördumine ise sellele, et inimene on mures oma elu pärast.

Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega sama perekonnanime kandev erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas leiab, et politsei peab ähvarduste tegija nime avalikustama, et võtta temalt anonüümsus ja soov edaspidi samaviisi toimida.

Erakonna Eesti 200 esimees soovitas samuti politseisse pöörduda, kui saadud sõnum ei piirdu pelgalt solvangutega, vaid kätkeb endas ka tapmisähvardust.

Tema sõnul on temagi poliitiliste väitluste ajal saanud hulganisti tigedaid ja rõvedaid sõnumeid, kuid on neid ignoreerinud, vastates ainult argumenteeritud kirjadele. Sellegipoolest leiab ta, et säärased sõnumid nõuavad avalikkusele teatavaks tegemist, et neist kõnelda ja hukka mõista.

Председатель Партии реформ Эстонии Кая Каллас
© Фото : Reformierakond
Kaja Kallas

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Reformierakonna esimees Kaja Kallas pöördus politseisse sotsiaalvõrgustiku kaudu saadud tapmisähvarduse tõttu, mis saadeti seepeale, kui ta oli süüdistanud Eesti peaministrit ning Keskerakonna esimeest Jüri Ratast riigireetmises ja nõudnud maaeluministri Mart Järviku (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – EKRE) tagasiastumist.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Diplomaadi elu ei koosne furšettidest ja vastuvõttudest
Facebook teeb USA luureagentuuridega tihedat koostööd 
Tagid:
ähvardus, Reformierakond, Rootsi, Eesti, politsei, Kaja Kallas

Peamised teemad