23:36 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Valitsus kiitis heaks Eesti kui Euroopa Liidu liikme prioriteetide nimekirja. Need prioriteedid hõlmavad peaaegu kõiki olulisi teemasid — julgeolekust ja kliimast digimajanduse ja inimõigusteni.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Eesti tegevuse põhisuundadeks Euroopa Liidu koosseisus on lähiaastatel liidu julgeoleku tagamine, kliima kaitse ja digiühiskonna arendamine.

"Peame koos teistega liikmesriikidega tegelema julgeoleku tugevdamisega ja kliimahoidlikkusega. Samuti peame tähelepanu pöörama Euroopa tehnoloogilise võimekuse ja digitaalse ühiskonna arendamisele. Eelkõige tuleb meil keskenduda meie inimestele, et neil kõigil oleks Euroopas veelgi parem elada," sõnas peaminister Ratas.

"Meie lähiaja tähtsaim eesmärk on jõuda kokkuleppele tulevikku suunatud ELi järgmises pikaajalises eelarves. Eestile on tähtis, et Euroopa on julgeolekuvaldkonnas tugev ning teeb lähedast koostööd ka NATO ja Atlandi-üleste liitlastega," lausus Ratas.

Ratas tõi esile ka Euroopa ühtse turu tähtsust. "Eesti huvides on, et meie inimesed ja ettevõtjad saaksid 500 miljoni tarbijaga ühtsel turul tegutseda piiranguteta ja sujuvalt. Samuti tahan rõhutada, et Euroopa üks olulisemaid saavutusi on ELi sisepiirideta ala ja isikute vaba liikumine. Meie ühistes huvides on, et see toimiks probleemideta ka edaspidi," sõnas peaminister.

Eesti prioriteetidest ELis saab lugeda lähemalt siit.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kuulub Eesti Euroopa Liitu alates 2004. aasta kevadest. 2017. aasta juulist detsembri lõpuni oli ta esmakordselt Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik. Eestist valitakse Euroopa Parlamenti iga kord kuus liiget, Euroopa Komisjonis esindab riiki üks volinik, kelleks alates novembri lõpust on Kadri Simson.

Eesti ametnikke töötab kõigis euroliidu juhtorganites. Erinevatel andmetel on neid kuni kaks tuhat. Eesti ministrid osalevad regulaarselt kõigil oma valdkonna ministrite üleliidulistel kohtumistel, Euroopa Ülemkogu kohtumistel esindab riiki peaminister. Riigikogu liikmeid kuulub enamikku europoliitikute ühendustesse ja organisatsioonidesse.

2021. aastast algab Euroopa Liidu uus eelarveperiood. Meedia andmetel vähendab Brüssel Eestile antavat abi umbes 24 protsendi võrra.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
NATO "vihmavarjust" polnud tolku: Eestis sooritasid rotid eduka rünnaku e-riigi vastu
Eurokomisjoni volinik Kadri Simson pärib skandaalse "majapidamise"
Tagid:
inimõigused, prioriteedid, poliitika, EL, Eesti, Jüri Ratas

Peamised teemad