12:05 09. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Jurist Andrei Vesterinen

Jurist tuletas ametnikele meelde ajateenistusse kutsumise reegleid

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
20

Tarbijakaitseamet süüdistab õigusbürood ArmyLaw reklaamiseaduse rikkumises ja ajateenistusest kõrvale hiilida soovivate kutsealuste abistamises. Jurist Andrei Vesterinen ütleb, et iga seaduserikkumine tuleb kõigepealt tõendada.

TALLINN, 22. november — Sputnik, Svetlana Burceva. Tarbijakaitseameti nõupidamisel, mis toimus 21. novembril õigusbüroo ArmyLaw juristi Andrei Vesterineni algatusel, püüdsid ameti töötajad järjekordselt leida argumente ArmyLaw OÜ karistamiseks.

Nende väitel aitavat see büroo oma klientidel ajateenistusest juriidiliste vahenditega lahkuda ja — veelgi enam — kutsuvat kutsealuse vanuses noormehi üles õigusvastastele tegudele.

Selliste pretensioonide ajendiks sai Andrei Vesterineni Facebooki-postitus, mis rikkuvat reklaamiseadust. Postituses selgitas jurist, et telefonikõne — ükskõik, kust see ka ei tule — ei ole haldusakt, mis kuulub täitmisele. Järelikult kui helistaja esitleb end Kaitseressursside Ameti töötajana ja nõuab telefoni teel ees- ja perekonnanime, isikukoodi ja koduse aadressi ütlemist, on parem selliseid kõnesid ja küsimusi ignoreerida.

"Pidin Tarbijakaitseametis kohtupraktikast lähtudes põhjalikult seletama, et telefonikõned tundmatutelt numbritelt ja tundmatutelt isikutelt ei ole haldusaktid. Haldusaktiks on kirjalik dokument. Kui ma oleksin oma postituses kutsunud üles mitte mingeid dokumente vastu võtma ja nende saamisel need hävitama või midagi muud sellist tegema, siis oleks see minu meelest olnud üleskutse õigusvastastele tegudele. Aga seda ei ole ma teinud," selgitas Andrei Vesterinen intervjuus Sputnik Eestile.

Юрист Андрей Вестеринен
© Sputnik / Вадим Анцупов
Juristi Andrei Vesterinen

Juristi arvates ei kannata süüdistused ArmyLaw" aadressil reklaamiseaduse rikkumises ja — veelgi enam — riikliku julgeoleku ohustamises, mingit kriitikat. Selline sõnastus ei ole kuidagi kooskõlas reklaamiseaduse sätetega. Kui tegelik pretensioon puudutab ikkagi seda, millega büroo tegeleb, läheb vaja mingeid muid argumente.

"Mulle on jäänud mulje, et neile ei meeldi see fakt ise, et noormeestel on seaduslik võimalus mitte minna kaitseväkke aega teenima. Nad peavad seda äärmiselt ebaõigeks, arvavad, et kaitseväes peavad teenima kõik, kes teenistusse kutsutakse. Nad püüavad viia selle asja selleni, et ArmyLaw kutsub üles mitte teenima kaitseväes, ja see on ebaseaduslik tegevus," ütles Andrei Vesterinen.

Kui vaatamata nõupidamisel toimunud mõttevahetusele ArmyLaw"d ikkagi karistatakse, lubas Vesterinen otsuse edasi kaevata.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ajateenija lapse toetus tõuseb kuus korda
Eestis suri siin teeniv Briti sõdur
Sõdur pole rahul Sputniku kajastustega kaitseväe kohta
Eestis hukkunud Briti sõdur suri isetekitatud kuulihaava tagajärjel
Tagid:
seadus, reklaam, jurist, Eesti, ajateenistus

Peamised teemad