08:31 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
0 0

Peaminister Jüri Ratas ütles, et maaeluministri Mart Järviku tegevuse uurimiseks kokku kutsutud komisjoni raporti järelduses andsid talle kinnitust seniste Järviku kahtluste osas.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Peaminister märkis, et kui on kahtlused huvide konflikti ja tõe rääkimise osas valitsuse liikme poolt, siis muidugi teeb see murelikuks.

Peaminister ütles, et Järviku suhtes otsuse langetamine eeldab mõlema erakonna esimehega kohtumist. "Millal see toimub, ma ei tea. Ühe erakonna esimees [Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder] tuleb ju välismaalt," ütles Ratas.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Põhja ringkonnaprokuratuur alustas kriminaalmenetlust toimingupiirangu rikkumise paragrahvi alusel maaeluministeeriumi haldusalas toimuva asjus. Uurimine puudutab minister Mart Järviku nõunikku Urmas Arumäed, ent kahtlustust pole kellelegi esitatud. 

Март Ярвик
Maaleminister Mart Järvik

Kriminaalasja algatamise eesmärk on kontrollida, kas advokaat Arumäe on rikkunud seadust, kui ta minister Mart Järviku nõunikuna andis ministrile nõu tema haldusalas asuva PRIA tegevuse kohta, olles ise samal ajal süüdistatava kaitsjaks kriminaalasjas, kus PRIA kannatanuna peab seisma avaliku raha kasutamise eest.

Peaminister Jüri Ratas nimetas ministri nõuniku tegevuse suhtes kriminaalasja algatamist väga tõsiseks signaaliks ja lubas esimesel võimalusel minister Järvikuga kohtuda. 

Peaminister kohtus Järvikuga eelmisel nädalal ja arutas temaga meedias kõlanud süüdistusi. Pärast kohtumist nentis Ratas, et Järviku suhtes esitatud kahtlustused "mingilgi moel" peaministri isiklikke kahtlusi ei kummutanud ja "olukorda selgust ei toonud".

Maaeluministri tegevuse uurimiseks loodi omaette komisjon. Uurimisega saab kokkuvõttes selgeks, kas Järvik võib oma ametikohustuste täitmist jätkata. Sellest teatas Jüri Ratas pärast kohtumist koalitsioonierakonna juhtidega, kes kogunesid maaeluminister Mart Järvikuga seotud skandaale arutama.

Tegemist on juba kolmanda EKRE ministriga, keda on kahtlustatud valetamises. Oktoobri lõpul oli sunnitud ametist tagasi astuma väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo, keda süüdistati ebatõese teabe esitamises tema ametkonna kaadrivahetuse asjus. Kingo omakorda määrati sellele ametikohale siis, kui tema eelkäija Marti Kuusik, keda süüdistati perevägivallas.

Lugege lisaks: 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
raport, poliitika, Maaeluministeerium, Mart Järvik, Jüri Ratas

Peamised teemad