09:32 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Eesti uudised
lühendatud link
10

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon kohtub tänasel Soome visiidil sealse eestlaskonna esindajatega, et üheskoos arutada nende langetatud valikute põhjuste ja naasmise võimaluste üle.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Probleemkomisjoni esimees Jaak Valge ütles, et komisjon püüab vahetutel kohtumistel avameelses õhkkonnas kuulata Soomes kanda kinnitanud eestlaste probleeme, et otsustada, kuidas oleks võimalik neile tuge pakkuda.

Ta lisas, et tänaste kohtumiste üks eesmärke ongi teada saada nende inimeste muredest ja sellest, mida nad Eesti riigilt võiksid oodata.

Komisjoni liikme Signe Riisalo sõnul elab väljaspool Eestit hinnanguliselt 200 000 kaasmaalast, kellest ligi neljandik on tihedalt seotud Soomega.

"End Eestist lahti sõlminud inimeste hulka vaadates on selge, et kodumaa-armastus üksi väljarännet ja tagasirännet ei mõjuta. Vajadus otsustada, millise riigiga ennast siduda sunnib tegema valikuid ja see valik tehakse praktilisel kaalutlusel," märkis Riisalo.

Ta lisas, et tahab Soomes muu hulgas uurida seal elavatelt eestlastelt otse, millised on need Eestiga seotust suurendavad praktilised lahendused, mis inimesi kodust pere juurest ära ei vii, vaid pigem tagasi toovad ja kas need on lisaks kodumaa-armastusele maksupoliitilised või sotsiaalsete tagatistega seotud."

Komisjonil on tänaseks planeeritud kohtumised Eestikeelse Hariduse Seltsi, Helsingi eestikeelse lasteaia, Helsingi eestikeelse koguduse lasteringide, Soome Eesti Noorte seltsi ja teistegi eesti seltside esindajatega. Kohtumistel osaleb ka rahvastikuminister Riina Solman.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et tuhanded eestlased on läinud Soome parema palga ja suurema sotsiaalse kindlustunde pärast, aga Soome asjatundjate sõnul on nüüdseks palgatöötajate tagatisi hakatud märgatavalt vähendama.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale ning kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Vaesus Euroliidu riikides

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Soome postitöötajate suur streik puudutab ka Eestit
Soome venelased tunnevad, et neid diskrimineeritakse nime või emakeele pärast
Soome võimud kahtlustavad eestlasest kaptenit sigarettide ja alkoholi salakaubaveos
Eesti võib Venemaa pärast Soome turiste kaotada
Tagid:
majandus, ühiskond, elanikkond, rahvastik, Eesti, Soome

Peamised teemad