04:45 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
0 0

Kahe päeva jooksul toimuvad võistlused erinevates arvutimängudes, osalejatel on võimalus tutvuda viimase generatsiooni tehnoloogia ja mängudega.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Tallinnas Saku Suurhallis toimub laupäeval ja pühapäeval Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival, kus "Counter-Strike: Global Offensive" ja "Rocket League" ja "Guns of Boomi" finaalides läheb jagamisele rekordiline 200 000-dollarine auhinnafond.

"Kui eelmisel aastal külastas üritust kahe päeva jooksul 5000 inimest, siis sellel aastal ootame rekordiliselt kuni 6000 külastajat, kellele pakume uue lähenemisega programmi ja Baltimaade suurimat e-spordi auhinnafondi," kommenteeris festivali korraldaja Kaspars Ozolins.

Innopolise ülikooli õppehoone
© Sputnik / Максим Богодвид

Sellel aastal võistlevad e-sportlased rekordilise 200 000 dollarilise auhinnafondi peale. Tallinnas toimuvas finaalis selgub mobiilimängu "Guns of Boom" maailma parim meeskond, kes saab sellest endale auhinnaks 100 000 dollarit.

Lisaks Baltikumi ja maailma parimatele e-sportlastele toob HyperTown kokku ka Eesti kõige tuntumad Youtube'i, Twitchi, Instagrami ja Facebooki sisuloojad. Festivali külastajatel on ainulaadne võimalus tutvuda tavaliselt kaamera taha jäävate iidolitega.

Kaks päeva vältaval tehnoloogiamessil on kohal parimad Eesti tehnoloogiavaldkonna ettevõted ja rahvusvaheliselt tundud brändid, et tutvustavad oma uusimaid tooteid. 

Sputnik Eesti kirjutas sel nädalal sellest, kuidas Eesti e-riigi andmeside katkes rottide rünnaku tõttu – närilised järasid puruks kiudoptilise kaabli, mis pidi tagama portaali eesti.ee teenuste tõrgeteta toimimise.

Mõneks ajaks oli rivist väljas ka haigekassa veebileht – polnud võimalik digiretsepte välja kirjutada.

Teatavasti on e-riigi andmesisesüsteemide turvalisuse tagamine Eesti valitsuse ja eriteenistuste tegevuses üks peamisi prioriteete.

Eesti ja tema liitlaste kaitseks küberrünnakute eest tegutseb Tallinnas 2008. aastast nimelt selleks loodud NATO küberturbekeskus.

NATO küberkaitsekeskuse tegevuses osalevad 25 riigi esindajad. Struktuuris töötab vähemalt 300 inimest. Seda keskust peetakse üheks võtmetähtsusega elemendiks alliansi süsteemse küberkaitsevõime väljaarendamisel.

Lugege lisaks:

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
HyperTown Tallinn, Saku Suurhall, Balti riigid, tehnoloogia, e-sport, IT, Tallinn

Peamised teemad