08:32 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Eesti uudised
lühendatud link
20

Peaminister Jüri Ratas rääkis oma valitsuse otsustest, mis viisid oluliste muudatusteni riigi poliitikas.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Jüri Ratas teatas tõsisest pöördest riigi poliitikas, milleni tema valitsus jõuda suutis.

Selline pööre sai Ratase sõnul võimalikuks tänu otsustele, mida eestimaalased juba pikka aega oodanud olid ja mis võeti vastu elanike huvides.

"Kõik meie inimesed peavad päriselt tundma, et Eesti riik on ka nende jaoks olemas. Keegi meie hulgast ei tohi jääda maha või tunda, et riik ja ühiskond tema jaoks oluliste muredega ei tegele," tsiteerib Stolitsa.ee Eesti valitsusjuhi poolt 23. novembril Keskerakonna volikogu koosolekul peetud kõnet.

Ratas märkis, et sellise lähenemise praktikasse rakendamiseks on palju ära tehtud.

Nii viidi läbi maksusüsteemi suuremahuline reform, mille tulemusel lisandus igakuiselt kuni 64 eurot nende inimeste sissetulekutele, kes saavad riigis keskmist või sellest madalamat palka.

Ka on peaministri sõnul järgmise aasta eelarvesse kavandanud tervishoiusektori rahastamise suurendamine.

Lisaks teatas ta, et järgmisel aastal tõstetakse haridus-, politsei-, pääste- ja sotsiaaltöötajate ning arstide palku.

"Nende inimeste panust meie riigi arengusse on võimatu üle hinnata," ütles peaminister.

Jüri Ratas tunnustas ka haldusreformi edu, mille tõttu said kohalikud omavalitsused rohkem raha ja vabadust teatud otsuste langetamiseks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, näitas Turu-uuringute AS-i hiljutine uuring, et Jüri Ratase populaarsus tõusis eestlaste seas rekordkõrgusele – 36%-le.

Varem märgiti Ratase kui peaministri maksimaalset toetust (35%) 2019. aasta alguses toimunud parlamendivalimiste eelõhtul.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Peaministri kahtlused Järviku suhtes said kinnitust
Tagid:
elanikud, valitsus, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad