13:25 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
01

Peaminister Jüri Ratas tegi Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile ettepaneku maaeluminister Mart Järvik ametist vabastada. Samal päeval jäi oma ametikohast ilma ka maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti.

ТАLLINN, 25. november — Sputnik. Es,aspäeval, 25. novembril toimunud pressikonverentsil teatas peaminister Jüri Ratas, et Järvik on oma sõnade, tegude ja ka tegevusetusega põhjustanud olulisi probleeme, mistõttu koostöö temaga on valitsuses äärmiselt keeruliseks muutunud.

Peaministri sõnul tegi ta ministrile ettepaneku omal soovil tagasi astuda, kuid Järvik selle ettepanekuga ei nõustunud.

Samal hommikul otsustas Eesti valitsus oma erakorralisel istungil vabastada ametist maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, pidades seda ministeeriumis kujunenud kriisi ainsaks lahendusvõimaluseks, vahendab Ratase öeldut ERR.

Maaeluministeeriumi kantsler otsustati ametist vabastada Mart Järviku enda ettepanekul koostöö mittelaabumise tõttu, teatas Eesti valitsuse pressiteenistus.

Пресс-конференция премьер-министра Эстонии Юри Ратаса
© Фото : Vabariigi Valitsus
Jüri Ratase pressikonverents

Pressiteates on öeldud, et avaliku teenistuse seaduse järgi saab kantsleri enne tähtaega teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul nende koostöö ei laabu ning ministri ja kantsleri koostöötamise algusest on möödunud vähemalt pool aastat.

Maaeluminister Mart Järviku hinnangul ei laabu tema koostöö kantsler Illar Lemettiga. Pool aastat koos töötamisest möödus 29. oktoobril.

Lemetti ise teatas läinud nädalal peaminister Jüri Ratasele saadetud kirjas, et mitte ükski maaeluministri poolt välja toodud koostöö mittelaabumise põhjustest pole tõsiseltvõetav ning kui ta siiski töölt vabastatakse, vaidlustab ta selle kohtus.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, veendus peaminister erikomisjoni raportit analüüsides, et tema kahtlused maaeluminister Mart Järviku osas on kinnitust leidnud.

 

Март Ярвик
Eesti maaeluminister Mart Järvik

22. novembril teatas peaminister Jüri Ratas, et otsuse Mart Järviku maaeluministri ametikohalt vabastamise või ametisse jäämise kohta langetab ta pärast nõupidamist teiste valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade, EKRE ja Isamaa juhtidega.

Erikomisjon tuvastas Järviku tegevuses ametialaseid rikkumisi ja oma volituste ületamist.

Käesoleva aasta sügisel süüdistas opositsioon maaeluminister Mart Järvikut tema nõuniku tegudes ja Eesti toiduainetes tuvastatud listeeriabakteriga seotud skandaalis, nõudes tema tagasiastumist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Täna veel mitte: EKRE kommenteeris minister Järviku võimalikku tagasiastumist

Peamised teemad