03:03 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Valitsuskoalitsioon kavatseb muuta apteegireformi aluseks olevat ravimiseadust. Tuleval nädalal saab selgeks, kui mitu apteeki Eestis oma tegevust jätkab.

ТАLLINN, 25. november — Sputnik. Esmaspäeval, 25. novembril toimus Eesti apteegireformi leevendamise küsimust kaaluva töörühma kohtumine. 

Vaatamata sellele, et apteegireformi saatus on jätkuvalt küsimärgi all, on valitsuskoalitsioon jõudnud kokkuleppele muuta selle aluseks olevat ravimiseadust.

Otsuse selle kohta, mida nimelt muudetakse, teeb koalitsioon tuleval nädalal.

Pärast koalitsiooni töörühma kohtumist teatas Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) esmaspäeval, et kolm fraktsiooni on jõudnud ühisele seisukohale, kuid selle sisust on veel vara rääkida.

"Suurima tõenäosusega päädib see sellega, et anname sisse seadusemuudatuse. Kõigil on suur soov hakata apteegireformi muutma, aga mis kujul ja mismoodi see tehtud saab, see selgub lähiajal, " ütles Mölder ERR-ile.

"Nüüd ongi käes see hetk, mil kokkuleppele püüavad jõuda poliitikud," sõnas Mölder kokkuvõtteks.

Valitsus kaldub selle poole, et toetada ravimite hulgimüüjate ja praeguste apteegikettide omanike soovi.

Seevastu sotsiaalministeerium ja proviisorid toetavad apteegireformi elluviimist kavandatud kujul ehk proviisoriapteekidele, nii nagu kehtiv ravimiseadus alates järgmise aasta 1. aprillist ette näeb, mis tähendab apteegivõrgu ümberkorraldamist proviisoriapteekideks.

Reformi mõte

Apteegireformi kohaselt saab Eestis apteeki juhtida ainult proviisor, kellele kuulub kogu apteek või suur osa sellest. Tal peab olema kõrgem farmaatsiaalane haridus.

Pool aastat enne reformi jõustumist vastab uutele nõudmistele täiel määral ainult 170 apteeki, sega vaid kolmandik nende üldarvust.

Работа аптеки
© Sputnik / Виталий Аньков
Apteegitöö

Sulgemine ähvardab ühtekokku 329 apteeki, millest 250 asuvad alla 4000 elanikuga väikelinnades.
Ketiapteegid pakkusid välja kompromissettepaneku, lubades mitte avada uusi apteeke juhul, kui neil lubatakse juba olemasolevad apteegid enda omandusse jätta. Proviisorid selle ettepanekuga ei nõustunud, kuid teatasid valmisolekust läbirääkimisteks

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Kui palju inimesi viinakurat Eestis igal aastal hukutab
Tagid:
apteeker, apteek, ravimifirma, ravimid

Peamised teemad