08:42 15. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Amet hoiatab: firmalt DNS Estonia saadud pakkumised on petukaup, illustreeriv foto

Amet hoiatab: firmalt DNS Estonia saadud pakkumised on petukaup

© Sputnik / Владимир Песня
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti ettevõtted ja eraisikud saavad firmalt DNS Estonia järjepanu e-kirju pakkumistega osta üsna kalli raha eest domeeninimesid. Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) leiab, et firma DNS Estonia kattevarjus tegutsevad petised.

TALLINN, 27. november — Sputnik. RIA CERT-EE osakonna juht Tõnu Tammer ütles, et teisipäeval on RIA-le võimalikest petturitest teada andnud hulk ettevõtteid ja ka eraisikuid. Ettevõte saab DNS Estonia nimelt kirja, kus hoiatatakse, et keegi üritab nende ettevõttele sarnase nimega veebilehte registreerida.

"Kirja sisu on täpselt sama, mis möödunud nädalal. Muutunud on vaid aadress, mille alt suheldakse: kui eelmisel nädalal kirjutati dnsestonia.com nimel, siis nüüd saadeti kirju dnsestonia.org alt," ütles Tammer.

RIA hoiatab, et kuna Eestis ei ole DNS Estonia nimelist ettevõtet või selle nimega seotud ettevõtet, siis suure tõenäosusega on tegu pettusega.

"Oleme proovinud DNS Estonia taha peituvate isikutega suhelda, kuid me pole vastuseid saanud. Sestap võib järeldada, et nende eesmärk pole pakkuda head ja usaldusväärset teenust," lisas Tammer.

PPA hoiatas investeerimiskelmide eest 

Sputnik Eesti vahendas septembris, et tänavu kaheksa kuuga oli Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) registreerinud üle saja investeerimiskelmuse juhtumi, mille kogukahju ulatub 1,86 miljoni euroni, keskmine kahju juhtumi kohta on umbes 11 000 eurot, kuid mõningatel juhtudel on kahju ületanud isegi 100 000 eurot.

Kelmuse ohvreid on olnud igas vanuserühmas, kuigi kõige rohkem on valmis "investeerima" vanemaealised (55–64-aastased) ja noored (22–34-aastased). Enamik kannatanuid elab Tallinnas, kuid kelmusejuhtumeid oli registreeritud ka Harjumaal, Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal ja Tartumaal.

Lugege lisaks: 

Tagid:
hoiatus, pettus, e-kirjad, RIA

Peamised teemad