13:28 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
0 0

Digiarengu kategoorias tunnustatakse uute tehnoloogiate kasutamist ja innovaatiliste teenuste loomist linnaelanike elukvaliteedi parandamiseks. Tallinn on üks erinevates valdkondades auhinnatud kümnest linnast üle kogu maailma.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Tallinn pälvis UNESCO ja Netexplo rahvusvahelise tarkade linnade auhinna "Netexplo Smart Cities 2020 Prize" digiarengu kategoorias. Auhind antakse üle järgmise aasta märtsis toimuval Netexplo foorumil Pariisis, teatas Tallinna Linnakantselei kommunikatsiooni osakond pressiteate vahendusel.

Tallinna linnasekretäri Toomas Sepa sõnul on selline kõrge tunnustus väga oluline, andes ühtlasi tunnistust sellest, et oleme oma digiarendustega ja uute tehnoloogiate rakendamisega õigel teel.

"Seda enam, et infotehnoloogia on kiirestiarenev valdkond, kus konkurents kasvab aasta-aastalt ning seab seega igale kogukonnale üha keerulisemaid väljakutseid. Tallinna edulugu, millega eristume teistest – peitub eeskätt avalikel e-teenustel ja elektroonsel asjaajamisel ehk nö paberivabas linnavalitsuses," märkis Sepp.

Ta lisas, et nii saavad elanikud kõiki linna teenuseid taotleda e-teenustena. Taotluste menetlemine toimub selleks spetsiaalselt loodud infosüsteemides, mis on kiire, turvaline ning keskkonna- ja kasutajasõbralik.

"Niisamuti ei koostata linnavalitsuses enam ametlikke dokumente paberkandjal, vaid ajalooline linnajuhtimine on üle viidud tuleviku ehk e-lahendustele. Ühtlasi pakub Tallinn oma kodanikele mugavalt ja operatiivselt infot linnaelu kohta ning linna avaandmed võimaldavad ka paljudel uue majanduse ettevõtetel areneda," lisas Sepp.

Lisaks Tallinnale kuuluvad Netexplo Smart Cities 2020 kümne parima hulka Austin (USA), Dakar (Senegal), Espoo (Soome), Medellín (Colombia), Shenzhen (Hiina), Santiago (Tšiili), Singapur, Surat (India) ja Viin (Austria).

Netexplo on sõltumatu vaatluskeskus, kus uuritakse digitaalsete tehnoloogiate mõju ühiskonnale ja ettevõtlusele aastast 2007. Netexplo ja UNESCO partnerlus kestab 2011 aastast.

UNESCO ja rahvusvahelise vaatluskeskuse Netexplo partnerluses analüüsitakse igal aastal linnu üle maailma ning antakse välja targa linna auhinnad, et tõsta esile linnade innovaatilisi, jätkusuutlikke ja kaasavaid lahendusi 10 valdkonnas, milleks on atraktiivsus, andmesfäär, haridus, säästlik areng, finantseerimine, elamumajandus, liikuvus, digiareng, süsinikneutraalsus ja transport. 2020. aasta võitjad avalikustati ÜRO ülemaailmsel linnade päeval.

Sputnik Eesti kirjutas mullu sügisel, et mitmed maailma maad, sealhulgas ka Euroopas, muutuvad digitaaltehnoloogiate juurutamisel liidriteks, tuues globaalse võrgu võimalused ühiskonna kõigisse valdkondadesse.

Ekspertide hinnangul on maailma absoluutseks juhiks jätkuvalt Lõuna-Korea, kusjuures temast jääb maha väike rühm "EL lemmikuid". Eesti paraku nende hulka ei kuulu, kuigi positsioneerib end ühena digimaailma juhtidest.

Taani, Holland, Ühendkuningriik, Rootsi ja Luksemburg kuuluvad "digitaalse" maailma kümne juhi hulka. Kõik teised liikmesriigid jäävad liidritest oluliselt maha. "E-Eesti" näitajad on ELi keskmisest paremad, kuid meie positsioon nimekirjas ei ole juba mitu aastat muutunud ja lõhe eesminejatega aina suureneb.

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Tagid:
rahvusvaheline, tehnoloogia, auhind, Tallinn, digi

Peamised teemad