19:38 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti pangad on hakanud aktiivselt arendama klienditeeninduse automatiseerimist, mis võimaldab kokku hoida palju raha. Juba praegu teevad laenuotsuseid järjest sagedamini robotid.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Peaaegu kõigis Eesti pankades on juba arvutiprogrammid, mis vastavad korduma kippuvatele küsimustele, analüüsivad kontoväljavõtteid ja teevad otsuseid tarbimislaenude väljastamise või sellest keeldumise kohta.

Näiteks Luminoris on alates oktoobri keskpaigast automatiseeritud tarbimis- ja eluasemelaenutaotluste eelanalüüs, liisingutaotlusi hakkasid robotid läbi vaatama veel varem, kirjutab ERR.

"Tegemist on tehnoloogiaga, mis analüüsib laenu taotlenud klientide kontoväljavõtteid. Ühest küljest muudab uus lahendus kontoväljavõtete analüüsi kiiremaks ning teisest küljest tõstab laenutaotlejate finantskäitumise ja krediidivõimekuse hindamise kvaliteeti. Lõpliku laenuotsuse teeb siiski pangatöötaja," kinnitas Luminori laenutoodete juht Martin Malinovski.

Swedbank kasutab mitmeid automatiseeritud lahendusi. Juba mitu aastat on kasutusel automaatne protsess klientidele personaalsete pakkumiste kujundamisel ja väikelaenu väljastamisel.

LHV pank kasutab automatiseeritud lahendusi juba pikemat aega, nii panga kodulehel avanevas klienditoes kui ka laenuotsuste tegemisel.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Tööinspektsiooni ning Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri koostöös Tallinnas ja Pärnus toimuvnud diskussioonid koos teemakohase lühidokumentaalfilmiga "Before the Bridge" (Enne silda) rääkisid töökohtade automatiseerimisest.

"Before the Bridge" (Enne silda) võitis 2017. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna.

"Juba täna töötame koos robotitega ning automatiseerimine aitab luua rohkem kõrgema lisandväärtusega töökohti. Sellest tulenevalt on aina enam tähtis, et planeeriksime ja oskaksime näha sellest tulenevaid muutusi- lihtsamate töökohtade asendumist masinatega ja üha laialdasemat tehisintellekti kasutust," ütles Enterprise Europe Network võrgustiku koordinaator Lea Aasamaa.

Tallinnas toimus ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents "Tulevikutöö — uus reaalsus, uued lahendused", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Konverents tõi Eestisse tippjuhid ning poliitikakujundajaid töö-, sotsiaal-, haridus- ja e-riigi valdkonnast üle kogu maailma, seisab eesistumise kodulehel. Põhifookuses olid arutelud, kuidas tehnoloogia areng ning muutuv majandusmaastik mõjutab meie tööd ja selle kvaliteeti.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Festivalil "Valgus kõnnib" pakub oma valgusetendusi nautida ka tehisintellekt
Tehisintellekt kui perearst
India politseinike abistamisekst töötati välja robot
Jaapanis loodi robot lastele
Tehisintellekt võib vallandada tuumasõja – nõnda arvab USA endine asekaitseminister
Antropomorfi kojutulek: Vene robot "Fjodor" naasis kosmosest Maale
Tagid:
laen, automatiseerimine, robot, pank, pangandus

Peamised teemad