09:42 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
0 0

Sputnik Eesti toimetuse ajakirjanike pidevale otsesele survestamisele on lisandunud rahalise sekkumise katsed kogu meediakontserni ja tema partnerite tegevusse selles riigis.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Eesti ametivõimud teevad sihikindlaid katseid rahvusvaheline teabeagentuur Rossija Segodnja riigist välja tõrjuda, samas kui suur osa selle töötajaist on vabariigi kodanikud. Nagu teatab meediaagentuuri Rossija Segodnja pressiteenistus, on ajakirjanike otsesele survestamisele lisandunud katsed meediaettevõtte tegevusse rahaliselt sekkuda.

"2019. aasta oktoobri lõpul külmutasid välispankade Eesti filiaalid pangaülekanded meediaagentuuri Rossija Segodnja töötajate palkade, maksude ja kontoripinna rendi tasumiseks. Teised Eesti pangandusasutused, kelle poole agentuur on pöördunud, keeldusid samuti antud toimiguid tegemast, kuigi ligi nelja tööaasta jooksul ei ole Sputniku rahaülekanded kohalikes pankades küsimusi tekitanud," öeldakse meediaagentuuri pressiteenistuse avalduses.

Märgitakse, et Sputnik Eesti osapoolte pangaasutuste poolse survestamise algatajaks on Eesti Vabariigi Politsei- ja Piirivalveameti rahapesu andmebüroo (RAB).

"Praegu blokeeritakse ja külmutatakse kõik meediaagentuuri Rossija Segodnja ülekanded osapooltele Eestis (töötajate palgad, riigimaksud, üürimakse) kohalike pankade arveldusarvetel – neid ei kanta üle adressaatide pangakontodele ega ka tagasi meediaadentuurile Rossija Segodnja. Sputniku Tallinna büroo üürileandja teatas toimetuse juhile, et kehtiv rendileping saab ühepoolses korras lõpetatud," sedastas meediaagentuuri pressiteenistus.

Eesti on Baltimaadest ainus riik, kus on olemas teabeagentuuri ja raadiojaama Sputnik täismõõdus toimetus ja büroo.

Töökollektiivis on 35 inimest, kellest 33 on Eesti kodanikud, kes töötavad meediaagentuuriga Rossija Segodnja sõlmitud lepingute alusel. Agentuuri igakuised maksumaksed Eesti riigieelarvesse küünivad ligi 30 000 euroni.

Varem on meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan juba rääkinud Eestis Sputnikus tööd otsinuile osaks saanud ülekuulamistest, hirmutamistest ja pangaarvete sulgemistest.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Ilmselt mitte kuskil, mitte kusagil, kaasa arvatud Araabiamaades ja paljudes erinevates riikides ei seisa me silmitsi seesuguse totaalse masinaga nagu Eestis. Kui isegi neid, kes on tulnud meile vestlusele, tööotsijaid, keda me pole veel tööle võtnudki ja võib-olla ei olekski kunagi võtnud, kutsutakse välja eriteenistusse ja kuulatakse üle, et millest te rääkisite, kes teiega kõneles," lausus Simonjan Telekanali Rossija 1 saates "60 minutit".

Baltimaade riigivõimud on korduvalt Venemaa meedia tegevusele takistusi teinud. Venemaa välisministeerium on kinnitanud selgeid tunnusjooni nende riikide tegevusliini kooskõlastatuses. Venemaa välisministeerium on täheldanud, et ajakirjanduse pitsitamisjuhtumid Balti riikides "näitavad kujukalt, kui paljukest maksavad tegelikult Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele".

Lugege lisaks: 

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
poliitika, sõnavabadus, Eesti, Venemaa, pank, meedialahingud, Sputnik Eesti

Peamised teemad