07:02 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
0 0

Eesti politsei ja vabatahtliku sõjaväestatud organisatsiooni Kaitseliit ühisõppus koos massievakuatsiooni harjutamisega on lõpule jõudnud.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Suur kriisiõppus Orkaan 2019, millest võttis osa tuhatkond vabatahtlikku riiklikust sõjaväestatud ühendusest Kaitseliit, toimus korraga neljas Lääne-Eesti maakonnas.

Võta sinel, aeg on minna

Pühapäeval, 1. detsembril, lõppenud õppusel osales lisaks kaitseliitlastele Naiskodukaitse liikmeid, Politsei- ja Piirivalveameti töötajaid, Kalevi jalaväepataljoni sõjaväelasi ning Läti sõjaväestatud ühenduse Zemessardze vabatahtlikke.

Üheks õppuse põhiülesandeks sai Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaa elanike massilise evakueerimise harjutamine globaalse kriisiolukorra puhuks.

Selleks oli koostatud tsiviilelanikkonna evakuatsiooniskeemid ja testitud politseiametnike operatiivset kogunemist, staabijuhtimist, koostööd Päästeameti, Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega. Prooviti läbi evakuatsioonipunktide asutamine ja nende töö korraldamine.

"Meile kõigile on oluline oma pere ja kodu kaitsmine. Sellistel õppustel me harjutame lisaks oma kodu kaitsmisele ka naabri kodu kaitsmist," selgitas Kaitseliidu pressiteenistuse teatel  Lääne maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Rasmus Lippur.

"Õppuse stsenaarium näeb ette, et Pärnumaal, Läänemaal ning Saare- ja Hiiumaal võivad kohalikud elanikud sattuda ohtu ja nad tuleb oma elukohast evakueerida," rääkis Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefekt Kaido Kõplas.

Õiguskaitseorganite töötajad koputasid majade ustele ja jagasid inimestele infot toimuva kohta. Õppusel Orkaan 2019 kasutati mitmesuguseid imitatsioonivahendeid: paukpadruneid, suitsugranaate ja lõhkepakette.

Памятный инфостенд о событиях в Лихула
© Sputnik / Аллан Хантсом
Infostend Lihula sündmuste mälestuseks

Õppuse pidulik lõpetamine toimub pühapäeval, 1. detsembril, kell 13.00 Lihula linnusemäel — samas linnakeses, kuhu aeg-ajalt on püstitatud skandaalne monument 20. relvagrenaderide SS-diviisi (1. eesti diviisi) võitlejatele. Seal demonstreeritakse õppusel kasutatud tehnikat ning jagatakse kõigile soovijatele välikatlast sõdurisuppi.

Kaitseliit asutati 11. novembril 1918 pärast Saksa okupatsiooni lõppu.

Tänapäeval kuulub sinna koos noorte- ja naisorganisatsioonide liikmetega umbes 26 000 inimest. Kaitseliidu 2019. aasta eelarve oli 34,5 miljonit eurot.

Lugege lisaks:

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Punabaretid: Eesti turvab oma ajaloo suurimat dessanti. Brittide oma
Tagid:
Kaitseliit, Lääne-Eesti, õppused, Eesti

Peamised teemad