20:15 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti peaminister rääkis Madridis ambitsioonikatest eesmärkidest, mille Eesti on enesele püstitanud muutumaks kliimaneutraalseks riigiks.

TALLINN, 3. dets — Sputnik. Eesti tahab olla negatiivsete kliimamuutuste vastu suunatud kliimapoliitika küsimustes ambitsioonikas. Nõnda ütles Eesti peaminister Jüri Ratas Madridis toimuva ÜRO kliimakonverentsi riigijuhtide ümarlaual, edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eesti ja EL lipud, illusteeriv foto
© Sputnik / Денис Грабусов

Valitsus kavatseb muuta Eesti kliimaneutraalseks. Aga seda mitte üleöö. Tema sõnul seisneb Eesti eesmärk kliimamuutustega võideldes oma energiapõhiste majandusharude uuendamises, mis tuleks kõigile kasuks.

"Teame, et see ei ole lihtne, vaid nõuab märkimisväärseid investeeringuid eelkõige energia- ja transpordisektoris. Kui astume läbimõeldud samme ja langetame õigeid otsuseid, mis tähendab investeeringuid uuenduslikesse ja puhastesse tehnoloogiatesse, on kliimapööre meile pikas perspektiivis kindlasti kasutoov," ütles peaminister Jüri Ratas.

Ta lisas, et lisaks investeeringutele on vaja iga inimese panust, muutust mõtlemises ja käitumises, et saaksime kliimapöördest teha Eesti eduloo. "Häid näiteid juba on. Mul on hea meel, et just Eestist on alguse saanud maailmakoristuspäev," ütles Ratas. 

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас и генсек ООН Антониу Гутерреш (слева)
© Фото : Stenbocki maja
Peaminister Jüri Ratas ja ÜRO peasekretär António Guterres

Peaminister Jüri Ratas tutvustas esmaspäeval Madridis toimunud ÜRO kliimakonverentsil riigijuhtide ümarlaual Eesti seniseid tegevusi kliimamuutustega võitlemisel ja edasisi plaane. Peaminister rõhutas, et Eesti soovib kliimapoliitikas olla ambitsioonikas ja toetab kindlalt Euroopa Liidu eesmärki muutuda aastaks 2050 kliimaneutraalseks.

Peaminister sõidab teisipäeval Londonis toimuvale NATO kohtumisele. 

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et valitsus kiitis heaks Eesti kui Euroopa Liidu liikme prioriteetide nimekirja. Need prioriteedid hõlmavad peaaegu kõiki olulisi teemasid — julgeolekust ja kliimast digimajanduse ja inimõigusteni.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Mis jääb Eestist järele, kui kõik liustikud ära sulavad

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Euroopa põllumehed peavad ELi põllumajanduspoliitikat läbikukkunuks
Euroopa valmistub leegionäride haiguse tulekuks
Valitsuses pettumine toob põllumehed meeleavaldusele
Tagid:
konverents, kliima, ÜRO, Madrid, Jüri Ratas

Peamised teemad