09:45 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
02

Tallinna linnavalitsus tahab märgatavalt tõsta ühistranspordi sõidupileti hinda nendele, kes ei ole registreeritult tallinlased. Uuest aastast tuleb turistidel ja linna külalistel siinse bussisõidu eest üksjagu enam kukrut kergendada.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Eesti pealinna külalisi ootab uuest aastast ebameeldiv üllatus – Tallinna linnavõimud on esimest korda kaheksa aasta jooksul nõuks võtnud tublisti tõsta sõidupileti hinda pealinna ühistranspordis, mis jääb endiselt tasuta kasutada vaid vastava sissekirjutusega pealinlastele, teatab Tallinna Linnavalitsuse pressiteenistus.

Lisaks mainituile tuleb kasutusele sõidupilet konverentsil osalejatele, kellele ürituse korraldaja on taotlenud tasuta sõidu õiguse. Säärane pilet märgistatakse unikaalse koodiga, mis tuleb ühissõidukisse sisenemisel valideerida.

Turistide jaoks mõeldud QR-koodiga pileteid saab uuest aastast osta piletiautomaatidest, mis on paigaldatud Tallinna lennujaama ja bussijaama. Vastavad automaadid seatakse üles ka raudteejaamas ning reisisadama A- ja D-terminalis.

Viimati tõusis Tallinna ühistranspordi sõidupiletite hind 2012. aastal koos elektroonilise piletimüügisüsteemi käivitamisega. Uued piletihinnad peab nüüd kinnitama Tallinna linnavolikogu.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 2018. aastal tähistas Tallinn viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

"Rahulolu-uuringu andmeil andsid eelmisel aastal linlased ühistranspordile keskmiseks hindeks 4,08," ütles toonane linnapea Taavi Aas. "Enne tasuta ühistranspordile üleminekut oli keskmine hinne 3,73."

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Tagid:
ühiskond, pilet, hind, Tallinn, ühistransport

Peamised teemad