23:46 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
20

Venemaa diplomaatiline esindus Eestis tunnistas, et Eesti võimude tegevus Sputniku vastu on otseses vastuolus Tallinna avaldustega demokraatlike väärtuste, sealhulgas sõnavabaduse põhimõtte järgimisest.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Venemaa saatkond Eestis tegi avalduse, milles Eesti ametivõime kutsutakse üles lõpetama Sputnik Eesti tagakiusamine, mis oleks parim tõend Tallinna tegelikust valmisolekust täita oma rahvusvahelisi kohustusi sõnavabaduse valdkonnas.

"Rangelt Eesti seadustega kooskõlas tegutsevale meediaväljaandele avaldatakse enneolematut administratiivset survet, mis meenutab rohkem otsest tagakiusamist. Samal ajal "väänatakse avalikult käsi" pangandusstruktuuridel ja ettevõtjatel, kel on nimetatud meediaressursiga ärisuhted. Kampaania eesmärgiks on Sputnik Eesti töö blokeerida, võtta lugejatelt ära alternatiivne teabeallikas olukorrast riigis ja maailmas," seisab Venemaa saatkonna avalduses.

Diplomaatiline esindus tuletas meelde, et Venemaal töötava Eesti meedia, sealhulgas Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) töötajad ei koge seni oma töös sarnaseid piiranguid ning veelgi enam – pangandusele ja muudele igapäevaseks tegevuseks vajalikele teenustele juurdepääsu tõkestamist.

"Eestis võib kuulda palju riigi pühendumusest demokraatlikele väärtustele, sealhulgas sõnavabaduse põhimõttele, mis on sätestatud Eesti Vabariigi põhiseaduse artiklis 45. Tegelikkuses on olukord, nagu näete, täiesti erinev: populaarset Vene meediat kiusatakse taga," on kirjas saatkonna avalduses.

"Sputnik Eesti meeskonnal vabalt oma ametikohustuste täitmise võimaldamine on parim tõend Eesti võimude valmisolekust täita oma rahvusvahelisi kohustusi sõnavabaduse valdkonnas," võtsid Vene diplomaadid öeldu kokku.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, lisandusid Sputniku Eesti toimetuse ajakirjanike pidevale otsesele survele katsed kogu meediagrupi ja tema lepingupartnerite finantstegevust segada.

RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani sõnul keelati Eesti pankadel RIA Rossija Segodja-ga töötada, et segada Sputniku töötajaile palga maksmist.

Survet avaldati ka hoone omanikule, kus asub Sputnik Eesti kontor – teda sunniti toimetusega üürilepingut katkestama.

"Riiki nimetatakse, muide, Eestiks. Poisid, proovige siis juba dustiga*," andis Simonjan oma Telegrami-kanalis Eesti ametivõimudele irooniliselt nõu.

*Dust — kõnekeelne nimetus putukatõrjevahendi DDT kohta, mis on saanud kurikuulsaks oma kahjuliku mõju tõttu loomade ja inimeste organismile. Keelatud paljudes maailma riikides.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
pank, meedialahingud, Venemaa suursaatkond, sõnavabadus, Sputnik Eesti

Peamised teemad