17:18 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Kunagine peaminister Tiit Vähi on kindel, et Eesti peab Venemaaga koostööd tegema. Ta kiidab Kersti Kaljulaidi julguse eest kohtuda Vladimir Putiniga ja rõõmustab tänapäeva poliitikuid vaadates selle üle, et astus õigel ajal ametist tagasi.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. 1992. aastal ja seejärel 1995–1997 peaministri kohal olnud Tiit Vähi arvab, et Eesti poliitikutel ei ole praegu ühist eesmärki ja ühiskond dramatiseerib paljusid sündmusi üle.

"Praegu ei näe ma selget sihti ja poliitikud ei tee koostööd. Käib üks juramine, üksteise tooli jalgade saagimine, küll on hea, et ma 1997. aastal peaministriametist tagasi astusin," vahendab Vähi sõnu ERR viitega Eesti Päevalehele.

Vähi hinnangul Eesti valitsuses kriisi ei ole: " Kriis on oluliselt laiem — ühiskonnas on kriis ja mitte ainult Eesti ühiskonnas, vaid ka Euroopas, Ameerikas."

Ärimees arvab, et paljusid asju dramatiseerib Eesti ühiskond üle: "Sõjaohuhüsteeria, listeeriahüsteeria, kõigega tuleb tegeleda ja tegeleda rahulikult." Vähi tuletas meelde, et ta on hariduselt insener ja kui inseneril on probleem, võtab ta masina lahti ja püüab probleemi lahendada, mitte ei karju ega löö tantsu katkise masina ümber.

Vähit häirib mõningane kallutatus ühiskonnas. Tema sõnul tekib see kallutatus sellest, et Eesti ühiskond on väike ja kõik tunnevad kõiki.

Eesti ja Venemaa suhete parandamise kohta rääkis Vähi: "Hakkame suhtlema. Nii, nagu mina suhtlesin ja Kersti Kaljulaid suhtles."

Vähi kutsus praegust peaministrit Jüri Ratast üles kohtuma Vene kolleegi Dmitri Medvedeviga. "Peaminister peaks kohtuma Medvedeviga — Medvedev on ikka inimene, ta ei ole karu," lisas ta.

Vähi sõnul on Kersti Kaljulaid kiiduväärt president. "Eriti kiidan teda selle eest, et ta julges minna Moskvasse ja kohtuda Putiniga," märkis Vähi. Endine peaminister rõhutas: "Me peame Venemaaga kindlasti koostööd tegema."

Sputniku Eesti on juba kirjutanud Eesti president Kersti Kaljulaidi aprillis toimunud visiidist Moskvasse ja kohtumisest seal oma Venemaa kolleeg Vladimir Putiniga. Kohtumise ajal kutsus Eesti riigipea Venemaa presidenti järgmisel aastal Tartusse osalema soome-ugri rahvaste maailmakongressil. Oktoobri keskel saatis presidendi kantselei Putinile ka ametliku kutse.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Kaljulaid kutsus Putini Eestisse
Tagid:
poliitika, Kersti Kaljulaid, Tiit Vähi, Venemaa, Eesti

Peamised teemad