04:40 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
0 0

President Kersti Kaljulaid nimetas teisipäeva hommikul ametisse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud maaeluministri Arvo Alleri.

TALLINN, 10. dets — Sputnik. Teisipäeva hommikul läks peaminister Jüri Ratas koos maaeluministri kandidaadi Arvo Alleriga Kadriorgu president Kersti Kaljulaidi juurde, kes Alleri ministriametisse nimetas. Kell 10 alanud riigikogu istungil andis uus maaeluminister ka ametivande, edastab ERR

"Usun, et minister Arvo Aller suudab tagada nii oma valdkonna professionaalse arendamise kui ka töörahu maaeluministeeriumis," sõnas peaminister Jüri Ratas.

"Arvo Aller on oma valdkonna väga hea asjatundja ja tugeva selgrooga inimene. Samuti on Aller aktiivse inimesena Ida-Virumaal tegutsenud eestluse hoidjana. Kindlasti toob ta valitsusse juurde ka regionaalpoliitilist mõõdet," edastas ennem EKRE pressiteenistus erakonna esimehe Mart Helme sõnu. 

Aller on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige alates 15. detsembrist 2002.

Aller on lõpetanud Eesti Maaülikooli agronoomia eriala. Ta on Ida-Virumaa Talupidajate Liidu tegevjuht, Jõhvi vallavolikogu liige ja maaelukomisjoni aseesimees.

Arvo Aller kuulub Eesti Maaelu Nõuandeteenistuse juhatusse, Eesti Noortalunike ridadesse ja Eesti konsulentide ühingusse.

Aastatel 2008-2018 oli ta konsulentide kutsekomisjoni liige, sellest viimased kuus aastat esimees. Ta omab taimekasvatuskonsulendi, maaettevõtluse ja finantsmajanduse konsulendi kvalifikatsiooni.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et president Kersti Kaljulaid vabastas 25. novembri õhtul peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist maaeluminister Mart Järviku, keda saatsid mitmed skandaalid.

Peaminister ütles, et maaeluministri tegevuse uurimiseks kokku kutsutud komisjoni raporti järeldused andsid talle kinnitust seniste Järviku kahtluste osas. Erikomisjon tuvastas Järviku tegevuses ametialaseid rikkumisi ja oma volituste ületamist.

Март Ярвик
Endine maaeluminister Mart Järvik

Käesoleva aasta sügisel süüdistas opositsioon maaeluminister Mart Järvikut tema nõuniku tegudes ja Eesti toiduainetes tuvastatud listeeriabakteriga seotud skandaalis, nõudes tema tagasiastumist.

Tegemist on juba kolmanda EKRE ministriga, keda on kahtlustatud valetamises. Oktoobri lõpul oli sunnitud ametist tagasi astuma väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo, keda süüdistati ebatõese teabe esitamises tema ametkonna kaadrivahetuse asjus. Kingo omakorda määrati sellele ametikohale siis, kui tema eelkäija Marti Kuusik, keda süüdistati perevägivallas.

Lugege lisaks: 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019

Peamised teemad