03:15 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
0 0

Lähipäevil on oodata õhutemperatuuri langust ja kõikumist 0 kraadi ümber, mis võib muuta tänavad kohati libedaks.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Ilmaprognoosi järgi püsib kolmapäeval, 11. detsembril temperatuur 0 kraadi ümber ning teedel on libeduse oht, teatab Tallinna linnavalitsus.

Tallinna võimud kutsuvad korteriühistuid ja kinnistuomanikke oma majaesisel kõnniteel tagama turvalise ja ohutu liiklemise ning tegema libedusetõrjet vastavalt ilmastikuoludele ja vajadusele.

Kui linn hoolitseb sõiduteede ning umbes 20 protsendi kõnniteede ja kergliiklusteede libedusetõrje eest, siis 80 protsendi kõnniteede hooldus on korteriühistute või kinnistuomanike õlul.

Abilinnapea Kalle Klandorf möönis, et kuna just jalakäijad on libedusega kõige kaitsetumas olukorras, siis kavatseb linn rohkem tähelepanu pöörata eraomandis olevate kõnniteede ja kõnniteelõikude lumekoristusele.

"Kõnniteid tuleb puhastada ja libedust tõrjuda mitte ainult hommikuti, vaid sõltuvalt ilmastikuoludest ja vajadusest. Seepärast on mupol ülesanne kaardistada kõige ohtlikumad piirkonnad ning vajadusel teha ettekirjutus või teatis ja kui sellest ei piisa, siis tuleb trahvida," ütles Klandorf.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel).

Tallinna linnaosad jagavad kinnistuomanikele ja korteriühistutele tasuta graniitsõelmeid maja- ja tänavaesiste kõnniteede hooldamiseks ja libeduse tõrjeks. Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et talverehvide kasutamine Eesti Vabariigis on kohustuslik kolmel talvekuul, alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Infot teeolude kohta vaadake portaalist tarktee.ee.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti
Auto talvised "jalavarjud"

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Häirekell kõigile - Venemaa kliima muutub
Mis jääb Eestist järele, kui kõik liustikud ära sulavad
Uus arvamusliider ennustab Venemaale katastroofi. Ja mitte ainult talle
Teadlane: katastroofiliste muutuste ärahoidmiseks on veel kümme aastat
Tagid:
hoiatus, ilm, libedus, Tallinna linnavalitsus, Tallinn

Peamised teemad