22:38 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Siseminister Mart Helme tuli selle aasta sügisel välja kavaga luua eriolukordadega toimetulekuks sisekaitsereserv, mille loomine pidi algama tulevast aastast ja maksma nelja aasta peale 20 miljonit eurot.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Algse kava kohaselt oleks sisekaitsereservi loomine pidanud maksma minema nelja aasta peale 20 miljonit eurot ehk umbes viis miljonit eurot aastas.

Äsja valminud väljatöötamiskavatsuse alusel kulud suureneksid ligikaudu 5,9 miljoni euroni, mis oleks nelja aasta peale 3,6 miljonit eurot enam, edastab ERR.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et kõnealuse allüksuse loomist põhjendas siseminister Mart Helme sellega, et maailma elukorraldus olevat kokku varisemas. Helme arvates on täiesti tõenäolised nii riigis puhkevad rahvarahutused kui ka massiline sisseränne ida poolt (Eestist idas asub Venemaa – toim.).

Uut sisekaitsereservi hakatakse kasutama niihästi sisserändajate piirikontrolli kui ka suurõnnetuste ja looduskatastroofide puhul. Seniajani on neid üleandeid täitnud Eesti Politsei- ja Piirivalveameti allüksused ja vabatahtlikud abipolitseinikud, justiitsministeeriumi vanglate eriüksus, Kaitseliidu üksused ja Kaitseväe sõjaväepolitsei allüksused.

 "Meil on kümneid tuhandeid inimesi, kes on reservi arvatud, aga keda me pole suutnud ka tavapäraste kaitseväe õppuste ajal aktiveerida. Tuleb need inimesed üles leida ja riigikaitsesse tuua. Praegu oleme arvestanud umbes 700 inimest, need on võimalik leida, varustada ja ette valmistada," ütles Helme. 

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, toimusid 2018. aasta novembris Virumaal ja Jõgevamaal (Põhja- ja Ida-Eestis) politsei, Kaitseliidu vabatahtlike, päästjate ja vanglateenistuse töötajate ühisõppused KILP 2018 avalike massirahutuste mahasurumise harjutamiseks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Helme oma sõnadest NATO kohta: ajakirjanik mõistis mind valesti
Helme: ei mingeid Aafrika põgenikke, Eestile piisab ukrainlastestki
Kahjulik viisavabadus. Eesti minister teeb ettepaneku ukrainlaste sisserännet piirata
Tagid:
majandus, julgeolek, kaitse, siseministeerium, Mart Helme

Peamised teemad