05:52 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
10

Laupäeval toimuvad veel üle Eesti Toidupanga traditsiooniks saanud jõulukuised toidukogumispäevad. Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 50-s kaupluses.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Toitu sai annetada paljudes poodides eile ja saab veel täna kell 12.00-19.00, kuid esineb ka erandeid. On ka poode, kus toidukogumispäevad toimuvad vaid ühel päeval.

Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 50-s kaupluses. Selle ettevõtmisega on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Coop'i ja Maxima toidupoode üle Eesti, teatab Eesti Toidupank oma kodulehel.

Annetustena on oodatud kaua säiliv ehk "parim enne" -tüüpi toidukaup, näiteks konservid, toiduõli, purgisupid, kuivained, hommikusöögihelbed, pudrumaterjal. Ka moosid, mahlad, pähklid, rosinad ning tervislikud maiustused on oodatud.

Piirkondlikud toidupangad jagavad kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Detsembrikuistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal.

Tänavused jõulukuised toidukogumispäevad kaasavad sadu vabatahtlikke, kes aitavad kahe päeva jooksul toidukogumisaktsiooni läbi viia. Lisaks aitavad vabatahtlikud toidukauba transportida kauplustest Toidupankadesse ning seejärel kaaluvad ja aitavad toidu ladustada.

Mis poodides saab teha toiduannetusi, saab uurida Eesti Toidupanga kodulehel

Peaminister Jüri Ratas käis sel nädalal jõulueelse traditsioonina Toidupangas vabatahtlikuna abiks toidupakke komplekteerimas. "Tunnustan ja tänan kõiki Toidupanga töötajaid ning vabatahtlikke annetajaid, kes aitavad tuua abivajajatele toidu lauale," kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Toidupanga tegevus aitab kaasa  raiskamise vähenemisele ühiskonnas, kuna paljud toidukaubad, mis varasemalt on läinud hävitamisele, jõuavad nüüd sinna, kus neid reaalselt vajatakse. Lühidalt öeldes viib Toidupank toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus, selgitab Toidupank.

Sputnik Eesti on kirjuanud, et 2010. aasta talvel loodi Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki rahalisel toel Eesti Toidupank. Koheselt alustas tegevust ka Tallinna Toidupank, millele järgnesid peagi toidupankade asutamised teistes Eesti linnades. Lisaks Tallinna ja Tartu toidupankadele tegutsevad toidupangad veel kaheteistkümnes väiksemas Eesti linnas.

Kokku saab toidupankade võrgustiku kaudu toiduabi igal nädalal kokku umbes 9000 inimest üle Eesti. Pered, kes abi saavad, valitakse välja kohalike sotsiaalabi osakondade poolt, raskemas majanduslikus olukorras pered saavad abi sagedamini.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Vaesus Euroliidu riikides

Lugege lisaks:

Samal teemal

Toidupank ootab kogumiskastidesse annetusi
Toidupanga kogumispäevadel koguti üle 43 000 kilo toitu
Tallinn kaalub Lipo ruumide andmist toidupangale

Peamised teemad