02:57 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
01

Alates laupäevast ei tohi Eestisse ja ka teistesse Euroopa Liidu riikidesse tuua kolmandatest riikidest, teiste hulgas Venemaalt taimesaadusi ja taimi.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Põllumajandusameti taimetervise ja aianduse osakonna nõuniku Ülle Metsmani sõnul on loetelu, mida kolmandatest riikidest Eestisse saabudes kohvrisse panna ei tohi, päris pikk, edastab ERR.

"Piirangute põhjus on see, et Euroopa Liidus on uutest piirkondadest järjest rohkem leitud väga palju ohtlikke taimekahjustajaid, nii haiguseid kui ka kahjureid, ja nende leviku takistamiseks on rangemad reeglid ka kehtestatud, et lihtsalt ei tuleks meile uusi kahjustajaid, mida meil täna veel Euroopa Liidus ei ole," selgitas Metsman.

"Narvas inimesed, kellel näiteks on suvila teisel pool piiri, kes kasvatavad ise seal endale toiduks värsket puu- ja köögivilja, peavad edaspidi arvestama, et kõike, mis puudutab tomateid, sibulaid, porgandeid, õunu, pirne, marju - nii aia- kui metsamarju -, värskel kujul nad ei tohi enam kaasa tuua," rääkis Metsman.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Venemaa piiras oluliselt toidukaupade ja muude toodete importi Eestist alates jaanuarist 2019, kui jõustusid uued tollieeskirjad isiklikuks kasutamiseks mõeldud toodete ja kaupade tollimaksuvabaks transpordiks. Lubatud kogused vähenesid 2-3 korda. 

Nüüd on lubatud ilma lõivu tasumata Venemaa Föderatsiooni territooriumile kaupu tuua või transportida kuni 500 euro väärtuses, kusjuures kogukaal peab jääma 25 kilogrammi piiridesse. Vanad eeskirjad lubasid Venemaale importida 50 kilogrammi kaupu, hinnaga kuni 1500 eurot. 

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti piiritara kui reservaadi sümbol
Venemaa piiril varastas vares Eesti kodanikult passi
Piiril konfiskeeritud viikingimõõk võib pärineda Ukrainast
Putin tegi nalja: Venemaa piir ei lõpegi kusagil
Tagid:
köögiviljad, puuviljad, Venemaa, Eesti, piirang

Peamised teemad