15:04 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Lõuna-Soomest Eestisse liikuv tsüklon toob kaasa vihma ja tormituule. Kolmapäevaks annavad Eesti ilmaennustajad tormihoiatuse.

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Kolmapäeval on Eestis oodata väga halba ilma, tuule kiirus võib ulatuda 30, puhanguti isegi 33 meetrini sekundis. Riigi ilmateenistus andis tormihoiatuse. Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut märkis, et tuul võib puid murda ja elektrikatkestusi põhjustada.

Ilmateenistus hoiatab, et tsüklon, mis homme Lõuna-Soome jõuab, toob ka Eestisse tormituule, merel ulatuvad puhangud kuni 33 m/s.

Parvlaevaliiklus võib olla häiritud. Kolmapäeva pärastlõunal tugevneb lõuna- ja edelatuul, õhtuks pöördub tuul läände ja loodesse, kiirusega 12-17 m/s, kohati 25-30 m/s.

Skandinaavia lõunaosast ja Soomest saabuv võimas tsüklon toob Eestisse vihma ja tormituult. Tsükloni taga liigub külm õhk, temperatuurid langevad. Autojuhid peaksid olema ettevaatlikud.

Kolmapäeva öösel on Eestis oodata vihma ja lörtsi. Õhutemperatuur võib langeda 1–5 külmakraadini. Kolmapäeva, 18. detsembri pärastlõunal näitavad termomeetrid taas 3–8 kraadi sooja.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et ettevõtjad töötasid koos toiduteadlaste ja elanikkonnakaitse valdkonna ekspertidega välja kriisitoidu komplektid, mille toidupakkidel on kaheksa aasta pikkune säilivusaeg ja kõrge toiteväärtus.

Lumetorm, üleujutus või pikaajaline elektrikatkestus on näited kriisidest, milleks tuleb valmis olla. Kriis tabab enamasti ootamatult ja tuleviku kriise prognoosida pole võimalik, mistõttu on kriisioludeks valmistumine eriti oluline.

Riigiasutuste hädaolukordade valmisolekut uurinud riigikontroll avastas palju puudujääke, nii näiteks pole ka meie haiglad kriisiks valmis ja satuks elektrikatkestuse puhul hätta. Terviseameti koostatud aruande kohaselt oleks vaja investeerida 21 miljonit eurot, et tagada vältimatu abi andmine haiglates ka keeruliste tingimuste korral.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Tormi tagajärjed: Lõuna-Eestis on murdunud ligi 100 000 tihumeetrit riigimetsa
Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise
Itaalias on tormi tõttu surma saanud kakskümmnend inimest
Tagid:
ilm, Eesti, hoiatus, Riigi ilmateenistus, torm

Peamised teemad