14:37 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Eesti valitsusjuht Jüri Ratas jätkab riigi elanikega alustatud suhtlemistraditsiooni, vastates talle esitatud küsimustele sotsiaalvõrgustikus edastataval videokonverentsil.

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Eesti peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas korraldab kolmapäeval, 18. detsembril veebipõhise pressikonverentsi, millest saate osa võtta tema Facebookilehe kaudu.

Ratase lehele jäetud ligi sajast elanike kommentaarist ja küsimusest korduvad kõige sagedamini Eesti valitsuse skandaalide ja maksumaksjate kulutustega seotud teemad.

Näiteks küsib Martin peaministrilt otse, millal ta lõpetab selgelt ebakompetentsete inimeste vastuvõtmise valitsusse. Ain küsib Rail Balticu raudtee ehitamise otstarbekuse kohta, kuna projekt on selge raha raiskamine. Ja Marko süüdistab valitsust LGBT-kogukonna riigipoolses ebaseaduslikus rahastamises.

Üks küsimus, millele peaminister pressikonverentsi ajal peab vastama, on seotud Eesti õiguste piiramisega Euroopa Liidus, kus riigile sõna otseses mõttes "kliimaneutraalsuse" otsust peale surutakse.

Jüri Ratasel on ka venekeelne Facebooki leht, kus on paarkümmend korda vähem kommentaare ja küsimusi kui eestikeelel. Enamik neist on seotud Eesti ja Venemaa suhetega. Neist kõige paljastavam on Semjonilt, kes küsib, kas Ratas on valmis Venemaa peaministri Dmitri Medvedjeviga kohtuma.

Председатель правительства РФ Дмитрий Медведев
© Sputnik / Дмитрий Астахов
Venemaa peaminister Dmitri Medvedjev

Eelmisel kuul toimunud sarnane pressikonverents näitas, et Ratas ei osanud ega tahtnud mitte kõigile Eesti elanike teravatele küsimustele vastata. Ja kestis kogu üritus vaid pool tundi.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Peaminister Ratas igatahes toetaks Eesti presidendi sõitu Moskvasse
Dmitri Medvedev õnnitles Jüri Ratast ametissemääramise puhul
Ratas peab NATO heidutuspoliitikat Baltimaadel tõhusalt toimivaks
Hakkame suhtlema: ekspeaminister kutsus üles dialoogile Venemaaga
Tagid:
reaalajas, ühiskond, küsimused, Facebook, Jüri Ratas

Peamised teemad