13:54 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
01

Elektrilevi teatel oli neljapäeva hommikul kell 9.30 elektrita üle 17 000 majapidamise. Kõige rohkem on vooluta majapidamisi Harju-, Rapla- ja Viljandimaal. Tormituuled tõid Päästeametile veidi üle 500 väljakutse.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Eilse tormi tõttu oli täna kell 9:30 vooluta 17 300 majapidamist. Elektrilevi on elektrivarustuse taastanud enam kui 33 000 majapidamises. Kõige rohkem on vooluta majapidamisi Harju-, Rapla- ja Viljandimaal.

Üle Eesti töötab rikete kõrvaldamiseks 70 meeskonda. Tänaseks eesmärgiks on taastada vool elutähtsatel objektidel ja suuremates asulates, teatab Elektrilevi.

"Olukord võrgus selgub järk-järgult – esmalt peame taastama elektrivarustuse suurel liinidel ja seejärel saame täpsemini prognoosida ülejäänud rikete kõrvaldamiseks kuluvat aega. Tänase jooksul peaks voolu tagasi saama 80 protsenti klientidest," seisab teates. 

Neile, kel läheb elektrivarustuse taastamisega kauem, saadake tänase tööpäeva lõpuks sms-sõnumi. Üksikutes metsataludes elektri taastamisega võib paraku aega minna kuni esmaspäevani.

Elektrilevi suhtleb omavalitsustega, et kriitilisemaid olukordi välja selgitada ja elanikele abi pakkuda. Klientidel, kelle olukord on elektri puudumise tõttu väga kriitiline, palutakse helistada numbril 1343.

Elektrilevi paneb inimestele ka südamele mahakukkunud elektriliinidest kindlasti eemale hoida.

Torm häiris ka rongiliiklust, tugeva tormituule tõttu raudteele langenud puud põhjustasid mitmes kohas rongiliikluse seisakuid ja sellest tulenevalt hilinemisi.

"Paraku on tormituule tõttu langenud puu kontaktvõrgule meie andmetel Valingu lähedal, mistõttu kõik meie läänesuuna reisid hilinevad," ütles ERR-ile kell 19 Elroni kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.

Tormituuled tõid Päästeametile veidi üle 500 väljakutse

Päästeamet sai tormituulte tõttu kokku veidi üle 500 väljakutse, millest enamik olid sõiduteele kukkunud puude kohta. Väljakutseid ja päästesündmuseid oli üle Eesti, teatas amet neljapäeva hommikul.

Päästeameti vastutava korrapidaja Meelis Mesi sõnul oli eile õhtul päästesündmuste lahendamise koormus üsna suur, kuid kõik sündmused said teenindatud.

"Öö oli meie jaoks juba üsna rahulik, aga ilmselt hakkab hommikul väljakutsete arv taas kasvama, sest inimesed hakkavad tööle sõitma ja võivad avastada teele langenud puid," märkis Mesi ja kutsus üles kõiki varuma sõiduks rohkem aega ja olema ettevaatlik.

Tormi tõttu sai kannatada vähemalt kaks inimest. Kell 16:47 sai Häirekeskus teate, et Padise rahvamaja juures on murdunud puu alla jäänud kaks last. Sündmusele reageeris kiirabi, kes toimetas lapsed haiglasse kontrolli.

Mitmel pool Eestis juhtus õnnetusi, kus autod said pihta kukkuvate puude või muude tuules lendu läinud esemetega, inimesi kannatada ei saanud. Tormituules sai kahjustada ka Järvakandi päästekomando garaaži katus, mis kolmandiku ulatuses lahti rebenes.

Sputnik Eesti on kirjutanud teisipäeval, et kolmapäeval on Eestis oodata väga halba ilma, tuule kiirus võib ulatuda 30, puhanguti isegi 33 meetrini sekundis. Riigi ilmateenistus andis tormihoiatuse. Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut märkis, et tuul võib puid murda ja elektrikatkestusi põhjustada. Ilmateenistus hoiatas, et tsüklon, mis Lõuna-Soome jõuab, toob ka Eestisse tormituule, merel ulatuvad puhangud kuni 33 m/s.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Elektrilevi OÜ, elekter, Päästeamet, Eesti, torm

Peamised teemad