05:59 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
40

Venemaa president Vlamdimir Putin lubas toetada Sputnik Eesti töötajaid, kellele Eesti ametivõimude poolt ennekuulmatut survet avaldatakse. Nõnda väitis ta suurel pressikonverentsil peatoimetaja Elena Cherysheva küsimusele vastates.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Venemaad süüdistatakse surmapattudes, sealhulgas sõltumatu meedia allasurumises, aga ise tehakse seda, milles teisi süüdistatakse. See on hämmastav künism.

Nii kommenteeris Venemaa president Vladimir Putin suurel pressikonverentsil Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva sõnu Eesti ametivõimude poolt toimetuse töötajatele surve avaldamisest.

Elena Cherysheva teatas Vladimir Putinile, et viimase kahe kuu jooksul on Sputnik Eesti allutatud majandusblokaadile. Sanktsioonide ettekäändel ei kanna pangad üle palku Sputniku Tallinna toimetuse töötajatele ja alltöövõtjatele ega makse Eesti eelarvesse. Eriteenistuste survel oli bürooruumide üürileandja sunnitud toimetuse rendilepingu üles ütlema.

"Mida saab Vene riik teha vene ajakirjanike heaks, kes läänes tsensuuriga võitlevad, ja andke palun hinnang Eesti ametivõimude tegevusele," pöördus peatoimetaja riigipea poole.

Venemaa president tunnistas, et Venemaa osapool ei saa selles olukorras just palju ära teha:

"Kahjuks ei saa me siin kuigi palju teha. Teie teete palju, leian ma. Seesama, mida te praegu ütlesite, ei saa enam märkamata jääda."

Ta lisas, et Venemaa poolt riiklikul tasemel vastumeetmete rakendamine piirangutena Eesti meediakanalitele jäävad ebaefektiivseteks, kuna niisugused sammud valaks tema hinnangul "ainult vett nende veskile, kes just nimelt tahavad meie riike ja rahvaid lahku viia."

"Me ei tohi aidata neil seda teha. Nii ebameeldiv kui see ka ei ole, tuleb töötada nendes riikides, kes kardavad teie tõde, mida te levitate. Kuidagi teisiti pole võimalik mõista, miks Eestis teie tegevust takistatakse," vastas ta Elena Cheryshevale.

Президент РФ Владимир Путин на большой ежегодной пресс-конференции
© Sputnik / Алексей Никольский
Venemaa president Vladimir Putin

Venemaa president tuletas meelde, et teabe levitamise vabadus on üks tänapäevase maailma üks põhivabadusi: "Kahjuks ei tegutse kõik selle paradigma, vaid muude reeglite raamistikus, mille nad ise enese jaoks kokku kirjutavad."

"Me teeme kõik, mis teha annab, et teid oma käsutuses olevate abinõudega toetada ja samas mitte kahjustada meie riikide vahelisi suhteid. Vaatame, mida me teha saame," lõpetas Vladimir Putin oma vastuse.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et neljapäeval, 19. detsembril toimus Venemaa presidendi Vladimir Putin pressikonverents.

Üritusele saabus 1895 ajakirjanikku, otseülekannet viisid läbi telekanalid "Venemaa-1", "Venemaa-24" ja "Esimene Kanal", samuti raadiojaamad "Majak", "Vesti FM" ja "Raadio Rossija".

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Meedialahingud
Putini suur pressikonverents 2019
Tagid:
Eesti, pressikonverents, Venemaa, Vladimir Putin, sõnavabadus, Elena Cherysheva, Sputnik Eesti

Peamised teemad