03:48 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

31. detsembri suurele aastalõpupeole Tallinnas Vabaduse väljakul annab kaalu vabariigi presidendi uusaastatervitus ja hümni ühislaulmine.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega, teatab Tallinna linnavalitsus. 

Mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Aastavahetuspeol pööratakse suurt tähelepanu turvalisusele - nagu varasematel aastatel. Vabaduse väljak ja lähitänavad on sõidukitele tõkestatud, korda aitavad tagada politsei ja turvatöötajad. Peoalale ei pääse oma joogipudelite ja pürotehnikaga.

"Ennekõike peaks aastavahetus olema rõõmus sündmus, kuhu on oodatud kõik – nii vanad, noored kui ka lapsed. Seejuures ei pea me silmas, et ainult kontserdikava peaks pakkuma kõigile midagi, vaid just turvalisust ja üksteisega arvestamist. Samuti kutsume üles saabuma peole ühistranspordiga, mis aastavahetuse ööl liigub erigraafiku järgi kauem kui tavaliselt," lisas Svet.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärasr kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Vaadake, kuidas kulgeb jõulueelne Käsitöömess pealinnas — fotogalerii
Tallinnas süüdati jõulupuu tuled — algas imede ja muinasjuttude aeg
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Tagid:
hümn, Tallinn, Vabaduse väljak, aastavahetus, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad