17:00 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
22

Sotsiaaldemokraat Jaak Allik ja Eesti ENPA delegatsioni juht Maria Jufereva-Skuratovski avaldasid oma arvamust seoses võimude katsetega keelustada Sputnik Eesti tegevus oma riigi territooriumil.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Venemaa teabeagentuuri tegevuse keelustamine Eestis on vastuolus sõnavabadusega, leiab Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht, Riigikogu saadik Keskerakonnast Maria Jufereva-Skuratovski.

Edgar Savisaar avaldas toetust Sputnik Eestile
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Mina seda keelustama ei hakkaks. Mulle isiklikult see kanal ei meeldi ja huvi ei paku, kuid ma pooldan ajakirjandusvabadust. Ei nõua küll mingit julgust, et seda välja öelda," vahendab väljaanne Tribuna valitsuserakonna liikme sõnu.

Samasugust arvamust avaldas ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Jaak Allik, kes 1990. aastate lõpul oli Eesti kultuuriministri ametikohal. Keskerakonna rajaja Edgar Savisaare öeldut kommeteerides märkis ta: "Edgaril on õigus, Sputnik ära keelata on rumal ja ebaproduktiivne."

Omaaegne Eesti peaminister ja endine Tallinna linnapea Edgar Savisaar oli esimeseks oma riigi kaalukaks poliitikuks, kes nimetas vääraks võimude katseid Sputnik Eesti sulgeda.

Eesti võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, lisandusid Sputniku Eesti toimetuse ajakirjanike pidevale otsesele survele katsed kogu meediagrupi ja tema lepingupartnerite finantstegevust segada ning politsei ähvardab ajakirjanikke kriminaalasjadega, kui need ei lõpeta töötamist teabeagentuuris enne 1. jaanuari 2020.

Sellise ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata. Sellele vaatamata külmutasid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid juba 2019. aasta oktoobri lõpul töötasude, maksude ja Sputnik Eesti büroopinna renditasu ülekanded.

Rahvusvaheline infoagentuur Rossija Segodnja peab Eesti võimude tegevust Sputnik Eesti suhtes omavoliks ja pöördub ka vastava märgukirjaga rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

Euroopa Ajakirjanike Föderatsioon kutsus Sputnik Eesti töötajate kriminaalkaristusega ähvardamist kommenteerides Eesti võimuasutusi üles hoiduma Euroopa Liidu sanktsioonide suvalisest tõlgendamisest ja tarbetutest piirangutest agentuuri toimimisele.

Venemaa president Vladimir Putin lubas toetada Sputnik Eesti töötajaid, kellele Eesti ametivõimude poolt ennekuulmatut survet avaldatakse. Nõnda väitis ta suurel pressikonverentsil peatoimetaja Elena Cherysheva küsimusele vastates.

Venemaa presidendi juures toimiv inimõiguste nõukogu kutsus Euroopa ja Euroopa Liidu rahvusvahelisi õiguskaitseühendusi võtma Sputnik Eestiga seotud olukord oma kontrolliva pilgu alla.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tagid:
ähvardus, toetus, Edgar Savisaar, poliitika, sõnavabadus, Sputnik Eesti

Peamised teemad