21:08 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
0 0

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan soovitas Euroopa organisatsioonidel, kes vastutavad sõnavabaduse eest, "ise laiali minna", kui nad ohjelda Eesti ametivõime Sputniku ajakirjanikke ähvardamast.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. MIA Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan ütles oma sõna Sputnik Eesti töötajate kaitseks, keda Eesti politsei meediaagentuuris Rossija Segodnja töötamise eest kriminaalvastutusele võtmisega ähvardab.

"Jõudsimegi pärale. Eestis ähvardatakse ametlikult meie ajakirjanikud vangi panna, kui nad uueks aastaks töölt ei lahku!"

"Kui selle riigi võimud protsessi ei peata, siis tuleb OSCE-l, Euroopa Inimõiguste Kohtul ja kõigil, kes veel Euroopas sõnavabaduse eest vastutavad, endil laiali minna," kirjutas Simonjan oma Telegrami-kanalis.

Enne seda avaldust on MIA Rossija Segodnja pressiteenistus nimetanud Eesti ametivõimude tegevust jultunud omavoliks ja lubanud pöörduda ÜRO, OSCE, Euroopa Nõukogum UNESCO ja Euroopa Inimõiguste Kohtu poole nõudmisega anda hinnang sellele ennekuulmatule sõnavabaduse rikkumisele ning rakendada meetmeid tagamaks ajakirjanike õigust oma kutsetöö tegemiseks.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, toetas Sputnik Eestit ka OSCE esindaja ajakirjandusvabaduse küsimustes Harlem Désir ja kutsus Eesti võime üles hoiduma ajakirjanike tööd piiravatest meetmetest.

"Ma kirjutasin Eesti võimudele seoses Sputnik Eesti ajakirjanike suhtes rakendatud meetmetega pärast individuaalsete sanktsioonide kehtestamist härra Kisseljovi vastu."

"Ma kutsun võime üles hoiduma välismeedia töö tarbetust piiramisest, sest see võib negatiivselt mõjuda vabale infovoole," teatas Désir laupäeval, 21. detsembril, oma Twitteri-lehel.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Slutski ütles, mis võiks aidata kaitsta Sputnik Eesti töötajaid
Tagid:
silmakirjalikkus, sõnavabadus, RIA Rossija Segodnja, Sputnik Eesti, Margarita Simonjan

Peamised teemad