16:39 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
12

Ähvardused algatada Sputnik Eesti töötajate suhtes kriminaalmenetlused, kui nad töökohta ei vaheta, ei vasta euroopalikele ettekujutustele demokraatliku sõnavabaduse kaitsest.

ТАLLINN, 22. detsember — Sputnik. Sellisel arvamusel on Venemaa tuntud telesaatejuht Vladimir Solovjov.

"Ma ei suuda uskuda, et 21. sajandil on Euroopa Nõukogu liikmeks olevad riigis, kus hinnatakse kõrgelt (vähemalt poliitikute endi sõnul) demokraatlikke väärtusi, on võimalik olukord, kus ajakirjanikele öeldakse: "Te kas lahkute töölt või lähete vangi.""

"Mitte üheski riigis pole võimalik niisugust olukorda endale ette kujutada, kui me ei kõnele just mingitest möödaniku türanniatest, kus inimesi isegi ilma kohtuotsusetagi, kohtumenetlust algatamatagi, mis tahes liiki süüdistust esitamatagi süüdi mõisteti," ütles ta.

Ajakirjanikele osaks saanud ähvardused on Solovjovi sõnul seotud sellega, et nad oma kusealaseid kohustusi täidavad ja täiesti legaalses väljaandes töötavad.

"Ma loodan, et tegemist on mingisuguse eksitusega, või siis pole mõni ülipüüdlik riigiametnik siiski tähelepanelikult seadusi lugenud – nagu Eesti, nii ka üleeuroopalise ajakirjanduskoodeksi osas," nentis telesaatejuht.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kutsus MIA Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan eesti ja vene keeles president Kersti Kaljulaidi üles Sputnik Eestiga seotud olukorrale tähelepanu pöörama ja mitte lubama ajakirjanikke vahistada.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Eesti poliitikud võtsid sõna Sputnik Eesti sulgemise vastu
Edgar Savisaar avaldas toetust Sputnik Eestile
Tagid:
Sputnik Eesti, sõnavabadus, Venemaa, Eesti

Peamised teemad