07:45 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Eesti uudised
lühendatud link
0 0

Digimaks puudutaks Ameerika suurettevõtteid ja tooks kaasa pingeid USA ja Eesti vahelistes suhetes, põhjendas oma riigi seisukohta rahandusminister Martin Helme.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Euroopa Liidu rahandusministrid ei jõudnud kokkuleppele digimaksu kehtestamise osas, mis väljendaks ELi riikide ühtset suhtumist sellistesse suurtesse infotehnoloogiaettevõtetesse nagu Google, Apple, Facebook ja Amazon.

Министр финансов Эстонии Мартин Хельме
© Sputnik / Денис Пастухов
Martin Helme

Sellest teatas ERR viitega rahandusminister Martin Helmele. Tema sõnul ei toetanud Eesti sellise maksu kehtestamist kartes, et see muudaks keerulisemaks suhted strateegilise partneriga — USAga.

"Eesti ei soovi digimaksu kehtestada seetõttu, et see puudutaks peamiselt Ameerika suurettevõtteid. Selle vastu on väga jõuliselt USA praegune valitsus ja see tekitaks pingeid Eesti ja USA suhetes," märkis Helme.

Pealegi, lisas ta, on Eesti praegune valitsus lubanud oma võimuloleku ajal mitte kehtestada uusi makse.

Nagu Sputnik Eesti on juba teatanud, arutatakse üleilmsete digiettevõtete maksustamise ideed Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) raames. Selle on tervikuna heaks kiitnud G20 riikide juhid.

Internetiteenuste tormiline areng sunnib valitsusi muutma seadusandlust, et võrdsustada füüsiliselt konkreetses riigis viibivad ja seetõttu maksukohustuslastest ettevõtted nendega, kes tegelevad äriga ainult virtuaalselt, olemata riigis juriidilise isikuna registreeritud.

Euroopa Liit on alates 2017. aastast püüdnud kehtestada oma territooriumil sellise digimaksu.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Kokkuvõtteid kaubandussõja tandritelt: Hiina ja USA on valmis kokkuleppe sõlmima
Tagid:
Eesti, USA, Euroopa Liit, digiturg, digimaks

Peamised teemad