11:44 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
01

Föderatsiooninõukogu infopoliitika ja meediasuhete ajutise komisjoni juht Aleksei Puškov kommenteeris Eesti välisministri Urmas Reinsalu avaldust, kes nimetas Sputnik Eestit propagandaagentuuriks, mitte ajakirjanduslikuks väljaandeks.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Sputnik Eesti tegevuse hindamine Eesti välisministri poolt on puhtalt subjektiivne, ütles Aleksei Puškov.

"Eesti välisminister väidab, et Sputnik pole mitte teabe-, vaid propagandavahend. See on subjektiivne hinnang, väljendil "propagandavahend" puudub juriidiline määratlus," ütles Vene senaator TASS-ile antud intervjuus.

Puškov tuletas meelde, et mitte ükski seadus, ei Euroopa Liidus ega nende normide tasemel, mis on kirjas OSCE või Euroopa Nõukogu rahvusvaheliste organisatsioonide alusdokumentides, ei sisaldu "propagandavahendi" mõiste.

"Näib, et Eesti võimud ei mõista, mida õigusriik tähendab," sõnas ta.

Senaatori sõnul on Eesti ametivõimude väited, et Sputnik Eesti Euroopa Liidu sanktsioonide otsuseid rikub, "täiesti alusetud", kuna neis ei sisaldu ühtki viidet agentuuri tegevusele.

Lisaks ei mainita ka seda, et kui mingi organisatsiooni juht sanktsioonide alla satub, peaks ka tema juhitav organisatsioon automaatselt sanktsioonide alla kuuluma.

"Sel juhul on tegemist ajakirjandusvabaduse eiramisega, Eesti kohustuste rikkumisega OSCE ja Euroopa Nõukogu ees," lisas Aleksei Puškov.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avaldas siseminister Urmas Reinsalu oma arvamust Sputnik Eesti töötajate kriminaalvastutusele võtmise ähvarduste kohta ühe siseministeeriumi struktuuri poolt.

Oma lehel sotsiaalvõrgustikus ütles Reinsalu, et ta "ei saanud aru", miks laekuvad kaebused Eesti võimude tegevuse kohta. "Sputnik ei ole vaba meedia, vaid infooperatsioonide allüksus. Rakendame EL-i sanktsioone ja teeme seda põhjalikult," kirjutas ta.

Lugege lisaks:

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

OSCE esindaja kutsus üles hoiduma Sputnik Eesti survestamisest
Tagid:
Aleksei Puškov, Venemaa, sõnavabadus, Eesti

Peamised teemad